DRAMA ZA INFARKT PRIPALA ZVEZDI! Nedović slomio Asvel posle ispuštenih +15 na debiju Ivanovića (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Asvela, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 8. KOLO

Tok meča mogli ste uživo da pratite na portalu Espreso.rs

Objavljeno: 21:20h

Zbog ovoga se vratio Nemanja Nedović, i to na debiju novog trenera Duška Ivanovića!

Reprezentativac Srbije na sedam sekundi do kraja krenuo je u prodor, a potom pogodio flouter za dva i pobedu!

Crveno-beli su savladali Asvel sa 71:67 u osmom kolu Evrolige i tako došli do drugog slavlja u elitnom takmičenju.

Izabranici crnogorskog stručnjaka vodili su 15 razlike na poluvremenu, a potom primili 30 poena u trećoj četvrtini, a u jednom trenutku su Francuzi plus sedam.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Asvela
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Asvelafoto: Starsport©

Na kraju, odlučio je Nemanja Nedović, a posle njegovog prodora gosti su dobili dva slobodna bacanja, ali je Pons oba promašio.

Zatim je fauliran Ognjen Dobrić koji je imao 2/2 sa linije penala.

1 / 5 Foto: Starsport©

U pobedničkom sastavu najefikasniji bio je Nikola Ivanović sa 16 poena, dok je Vildosa dodao 12, a Nemanja Nedović jedan.

Kod poraženih Lajti je imao 16, Kaudi 14, a dva manje Obasoan.

UŽIVO

CRVENA ZVEZDA - ASVEL 71:67

IV ČETVRTINA (17:14)

10. minut - Rešio je sam da pokuša Nedović, ali je ispalio trojku ispod koša! Isto tako i Nua! Promašio je trojku Bentil iz kornera, hvata Mitrović i mrtva lopta! Baca Nedović u prodoru, flouter za dva na sedam sekundi do kraja!

Pons promašio oba bacanja! Dobrić fauliran i precizan 2/2 sa penal

9. minut - Promašio je Nua trojku.Maestralni dribling i polaganje Nedovića! Koraci Kaudija, lopta za Zvezdu

VASA MICIĆ OČITAO LEKCIJU BARSELONI: Jasikevičijus besan kao ris, oterao Kalinića u svlačionicu!

8. minut - Džekson 2/2 sa linije penala, a isto tako Mitrović. Nema poena Džeksona u prodoru. Bentil je ispustio loptu posle pasa Nedovića

7. minut - Nedović pogađa sa penala, ali na drugoj strani 2/2 Lajti. Trojka Bentil. Nedović je promašio za dva, ali Mitrović 2+1

Nemanja Nedović
Nemanja Nedovićfoto: Starsport©

6. minut - Lajti 2/2 sa penala. Nedović maši trojku, hvata Mitrović i dobija faul. Kaudi je završio utakmicu zbog tehničke, a ranije je imao tehničku grešku.

5. minut - Kaudi trojka! Zvezda u problemu, Ivanović maši trojku

4. minut - Lajti precizan 2/2 sa penala. Snažan prodor Vildose, ali rampa Ponsa. Morao je VIldosa sa 10 metara za tri zbog isteka napada i promašio je

3. minut - Lajti trojka u poslednjoj sekundi, a pokušao je ponovo i nije pogodio

2. minut - Bentil faul u napadu. Dio nije pogodio trojku. Izmislio je Vildosa poene

1. minut - Lajti nije pogodio trojku, a Zvezda nije došla do poena. Nema trojke Kaudija

III ČETVRTINA (16:30)

10. minut - Nikola Ivanović 2/2 sa penala. Nua fauliran pri šutu za tri poena, i sva tri puta bio je precizan. Nedović 2/2 sa penala. Obasoan za dva!

9. minut - Promašio je trojku Nedović, ali je pogodio Kaudi

8. minut - Nedović nije uspeo u prodoru, potom Lazić daleko maši trojku. Lupa rampu Petrušev! Nedović tri! Nesportska za Petruševa! Kaudi 2/2 sa penala

7. minut - Ivanović trojka! Pokušao je i Nedović, ali lopta ide van obruča

6. minut - U poslednjim sekundama, Lajti za dva. Petrušev za dva iz drugog pokušaj. Nua trojka

5. minut - Ponovo Fal za dva poena, ali uzvraća trojkom Nedović. Poništrena trojka Nedovića zbog ranijeg faula igrača Avela. Ova važi, Ivanović trojka

4. minut - Fal i Lajti za po dva poena. Tajm-aut Duško Ivanović.

3. minut - Zakari trojka iz kornera. Ivanović pravi faul u napadu

OVO ĆEMU SIGURNO BITI DODATNI MOTIV: Pogledajte kako su Delije dočekale Duška Ivanovića! (VIDEO)

2. minut - Kuzmić za dva posle pasa Bentila. Lajti 1/2 sa linije penala. Promašio je trojku Dobrić, a i Fol na drugoj strani

1. minut - Dobrić nije iskoristio prvi napad u drugom poluvremenu. Džekson sa devet metara za tri

II ČETVRTINA (21:9)

10. minut - Kaudi je promašio trojku, a potom je svirano tri sekunde ispod reketa u korist Zvezde. Promašio je trojku Obasoan

SPECIJALNI GOST U PIONIRU: Prvi čovek Evrolige prati Zvezdinu utakmicu protiv Asvela!

9. minut - Fal 2+1, a na drugoj strani Petrušev ispod koša za dva. Vildosa izbija loptu Lajtiju, a potom maši trojku iz kornera

8. minut - Lazić udara blokadu Obasoanu, a potom loptu gubi Bentil. Kaudi gazi liniju i pogađa za dva. Ivanović 2/2 sa linije penala

7. minut - Mitrović 1/2 sa linije penala, a Obasoan siguran oba puta. Ivanović za tri!

6. minut - Ni Fal nije pogodio, ništa ne ide od ruke gostima, serija promašaja

5. minut - Trojka Luka Vildosa i maestralna blokada Bentila, a potom i promašaj za tri

4. minut - Džekson promašio trojku, potom greška igrača Zvezde, a onda Lajti gubi loptu što koristi Bentil i pogađa za dva usamljen kao duh. Ivanović 2/2 sa činije penala.

Odlična odbrana Ivanovića, Lajti je potrošio vreme za napad

Luka Vildosa, KK Crvena zvezda

3. minut - Tajus blokira Mitrovića, dva poena Obasoana iz igre. Mitrović za dva, ali nije pogodio iz dodatnog slobodnog bacanja posle faula

2. minut - Polovičan sa linije penala Ivanović, a potom promašaj Nedovića sa osam metara. Neprecizan Obasoan u napadu gostiju

1. minut - Saradnja Vildose i Dobrića nije prošla, a potom je Džekson napravio korake. Trojka Dobrić

I ČETVRTINA (17:12)

10. minut - Nedoviću izbijena lopta, Kaudi nije pogodio na drugoj strani, nema trojke Dobrića, ali ni Obasoana. Kaudi 2/2 sa linije penala. Vildosa nije pogodio

Duško Ivanović
Duško Ivanovićfoto: Starsport©

9. minut - Vildosa nije pogodio u prodoru, pokušao je Dobrić u poslednjim sekundama, a Tajus pravi faul u napadu

8. minut - Nema poena gostiju, na drugoj strani precizan Nedović. Maestralna odbrana na Tajusu. Dva poena Kaudi

7. minut - Nedovićev flouter preko koša. Obasoan 2/2 sa linije penala ponovo. Lep potez i dva poena Petruševa

6. minut - Oba puta precizan sa penala Obasoan. Težak šut koji nije pogodio Bentil preko ruke. Fal 1/2 sa linije penala

5. minut - Vildosa je promašio šut u poslednjim sekundama, a potom je pogodio za dva kada je osvojena lopta. Obasoan 2+1. Bentil za dva

4. minut - Obasoan je probao iz okreta, pogrešio je Holand, a na drugoj strani Lajti u kontri pogađa za dva

Debi Duška Ivanovića
Debi Duška Ivanovićafoto: Starsport©

3. minut - Nema trojke za goste, precizan oba puta sa penala Vildosa. Džekson bez poena posle prodora. Trojka Vildose i tajm-aut Parkera

2. minut - Promašio je trojku Vildoza, ali na ofanzivnom skoku je Lazić. Prvi poeni Ognjen Kuzmić ispod koša. Nesportska greška u korist domaćina, oba puta sa penala precizan Holand

1. minut - Dva neuspešna napada Asvela i jedan Zvezde