SJAJNI ZADAR ŠOKIRAO ZVEZDU U PIONIRU! Crveno-beli kasno upalili motore i dozvolili senzaciju u ABA ligi!
Crvena zvezda - Zadar, Foto: Starsport

6. kolo aba lige

Partizan je sada jedini neporaženi tim u ABA ligi

Objavljeno: 20:00h

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli neprijatno iznenađenje, pošto su poraženi u Beogradu od ekipe Zadra rezultatom 96:98, u okviru 6. kola ABA lige.

Crveno-beli su poslednji poraz od ekipe Zadra doživeli u oktobru 2010. godine.

Ekipa Zadra je odigrala napadački najbolji meč u sezoni, a Crvena zvezda je jurila rezultat tokom čitave utakmice.

Međutim, uspeli su crveno-beli da šutom sa distance uspeju da unesu neizvesnost u meč.

Dreznjak je dominirao u prvom poluvremenu, a pratio ga je Jordano, dok je Vildoza pokušavao bezuspešno da razdrma svoj tim.

KK Crvena zvezda, KK Zadar, ABA liga

Uspeli su gosti da ubace čak devet trojki u prvih dvadeset minuta, pa su imali velikih 41:52 protiv favorizovanog protivnika na poluvremenu.

Zadar nije spustio nogu sa gasa ni u trećoj deonici. Sve im je išlo od ruke, dok je Bentil koliko toliko parirao.

Zvezda je serijom 8:0 zatvorila ovu četvrtinu, naposletku je i dobila, pa pred poslednjih 10 minuta imala minus 9, 66:75.

Napravila je Zvezda očekivani pritisak u poslednjoj četvrtini, prišla je na minus 5, a tek onda je usledila prava drama.

Imala je Zvezda šansu da se približi dodatno, ali je Petruševu sviran faul u napadu, a Jovanoviću tehnička zbog prigovora.

Stigla je Zvezda na tri poena zaostatka zaostatka, Nedović je promašio, ali Lakić posle neverovatnog prodora pogađa i vraća plus petZadranima na 37 sekundi do kraja.

Petrušev jeste postigao lake poene, ali Žganec je bio siguran sa linije penala, da bi Lazić u narednom napadu pogodio za 3 poena, ali bilo je kasno!

Najefikasniji u redovima pobednika su bili Antonio Jordano sa 23 poena i pet asistencija, Dario Drežnjak je dodao 22, uz šest skokova i pet dodavanja, dok je Marko Ramljak postigao 20 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Kod Zvezde Ben Bentil je ubacio 19 poena i imao devet uhvaćenih lopti, Luka Vildosa je dao 16 poena, te imao i 11 asistencija, dok je dvocifren još bio Nemanja Nedović sa 13 poena.