ZVEZDA ODBRANILA TRIPLU KRUNU, FMP LAK ZALOGAJ: Crveno-beli su sada REKORDERI sa 22 titule nacionalnog prvaka!
Košarkaši Crvene Zvezde su odbranili titulu prvaka Srbije, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

kls, finale

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 23:21h

FMP je dočekao Crvenu zvezdu u Železniku u drugoj utakmici finala Košarkaške lige Srbije, a gosti su opravdali ulogu favorita, slavili 71:59, odnosno 2:0 u seriji i tako odbranili titula prvaka!

Crveno-beli su vodili čitavu utakmicu. Prva četvrtina je bila haotičan i vrlo neefikasna, a tek u drugoj su se igrači oba tima razigrali, ali je Zvezda na poluvreme otišla sa tri poena više - 34:31.

1 / 8 Foto: Espreso sport

U finišu treće deonice su slomili otpor "Pantera" i rutisnki održavali distancu do kraja.

Najefikasniji su bili Nikola Ivanović (MVP finala) sa 21 poen om i Nikola Kalinić sa 12. Kod FMP-a je Radonjić ubacio 14, a Nerandžić i Stepanović po 11.

Izabranici Dejana Radonjića su ovim trijumfom došli do tripl krune jer su ove sezone već uzeli Kup Radivoja Koraća i ABA ligu.

Takođe, postali su rekorderi ovog takmičenja jer sada imaju 22 titulu - jednu više od večitog rivala Partizana.

1 / 11 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Zvezda je veliku razliku u kvalitetu dokazala u prvom meču koji je dobila sa 110:71, što je bila 30. vezana pobeda u duelima sa timom iz Železnika.

IV ČETVRTINA

40. minut - priveli su kraju crveno-beli utakmicu i celu sezonu i odbranili titulu - 59:71, 0:2!

37. minut - trojka Nerandžića - 55:66.

36. minut - sjajna kombinacija Markovića i Kalinićam Zvezda čuva sigurno vođstvo - 52:66.

33. minut - FMP se vraća sa dve bnrze trojke, Manojlovića i Radonjića - 51:61.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

III ČETVRTINA

30. minut - trojku je pogodio i Lazić iz "svog" ćoška, pa Ivanović - 45:59.

27. minut - Marković je promašio dva vezana pokušaja za tri poena, ali nije Ivanović - 41:51.

26. minut - Mitrović pogađa dva plus jedan, Stepanović u kontri polaže - 41:48.

25. minut - tehnička za Kalinića, Nerandžić sa linije penala smanjuje. Uzvraća trojkom Marković - 38:43.

24. minut - trojka Ivanovića vraća crveno-bele na odstojanje - 35:40.

23. minut - Kuzmić je pogodio uz faul, ali Nerandžić uzvraća - 35:37.

II ČETVRTINA

20. minut - krenuli su sa trojkama i domaći, dve je pogodio Radonjić, jednu Stepanović i skoro da su stigli prednost gostiju, ali su uzvratili Lazić i Vajt - 31:34.

16. minut - Radonjić je pogodio trojku posle tajm-auta - 20:28.

14. minut - Šaranović je pogodio posle promašenog zicera, pa trojka Kalinića - 14:24.

12. minut - dva plus jedna Tasića, uzvraća dvojkom Ivanović - 12:17.

I ČETVRTINA

10. minut - mnoštvo promašaja, Zvezda ipak boljka u haotičnoj igri, ide na pauzu sa šest poena prednosti - 9:15.

5. minut - krenuo je i FMP, pa trojka Ivanovića - 4:8.

2. minut - jaka odbrana Zvezde od starta i vezani poeni Kuzmića - 0:4.