EFES IMA MICIĆA! Maestralni Vasa i Turci odbranili krunu od “Kraljeva”! (FOTO)
Pehar Evrolige, Foto: Starsport©

finale evrolige

Kompletan tok meča možete pratit putem portala Espreso

Objavljeno: 00:17h

Košarkaši Efesa odbranili su u Beogradu titulu šampiona Evrope, pošto su u finalu završnog turnira pobedili Real Madrid sa 58:57,

Efes je predvodio srpski reprezentativac Vasilije Micić sa 23 poena, Tibor Plajs postigao je 19 poena uz sedam skokova, a Šejn Larkin 10 poena, uz šest skokova i četiri asistencije.

U ekipi Reala najefikasniji je bi Valter Tavares sa 14 poena uz 11 skokova. Serhio Ljulj dodao je devet poena i šest asistencija, a Entoni Rendolf šest poena.

U utakmici za treće mesto koja je odigrana pre finala, Barselona je pobedila Olimpijakos sa 84:74.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ljulj probija i pogađa Efes vodi 58:57. KRAJ UTAKMICE! Efes je odbranio titulu prvaka Evrope.

38. minut - Dek je trojkom izjednačio na 53:53, ali je Micić uzvratio istom merom tako da Efes vodi 56:53.

37. minut - Fenomenalna asistencija Micića ka Plajsu koji zakucava i ododi Efes na tri poena prednosti 53:50.

35. minut - Plajs je pogodio posle prodora Micića 49:47 vodi Efes. Ljulj postiže trojku i vraća prednost Realu 50:49. Televizijski tajm-aut.

32. minut - Vasa Micić pogađa trojku za preokret, Efes vodi 43:42.

Singlton krade loptu i zakucava 45:42 za tim iz Istanbula.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Rudi Fernandes i Džejms Anderson bili su u duelu. Poarije je prišao Andersonu usledilo je unošenje u lice, a sudije su nakon pregledavanja snimka pokazale nesportski prekršaj Poarijeu i Andersonu. Larkin nije pogodio dva slobodna bacanja, Real vodi posle tri četvrtine 42:40.

29. minut - Micić sjano prodire i pogađa. Srpski košarkaš postigao je svoj 17. poen u ovom finalu 42:40.

28. minut - Micić je siguran sa penala, Efes se potpuno vratio u meč 40:38.

27. minut - Plajs je pogodio za tri poena 40:35 vodi Real.

25. minut - Hanga je pogodio trojku 40:31 vodi Real.

22. minut - Abalde pogađa i donosi najveću prednost Realu 37:29.

21. minut - Problemi Efesa u prvom napadu u drugom poluvremenu, nisu uspeli da upute udarac. Tavares pogađa jedno slobodno bacanje.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nova trojka Rendolfa, pre njegovog ulaska na teren Real je imao 1/10 za tri, a onda je Rendolf pogodio dve i ima osam poena.

19. minut - Bomba Vase Micića, Efes se vraća u utakmicu, sada je 31:29.

17. minut - Trojka Entonija Rendolfa za najveću prednost Real Madrida od starta utakmice. Sada Španci vode 29:22.

1 / 2 Foto: EPA/Andrej Cukić

16. minut - Nastavlja Fabijen Kozer tamo gde je stao protiv Barselone. Prve minute na terenu koristi pogodak uz dodatno bacanje.

13. minut - Već je došao do brojke od 10 poena Vasa Micić iako je u toku rana faza druge četvrtine. Postigao je Srbin tačno polovinu od prvih 20 poena turksog tima.

Vasilije Micić, KK Anadolu Efes

11. minut - Polaganje na drugi obruč srpskog pleja, uz felš na tablu. Efes je na kratko preuzeo vođstvo pre nego što je trojku pogodio Džefri Tejlor.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Probudio se Šejn Larkin i nakon pogotka za tri, kao brzi voz prošao pored Tavaresa i poentirao uz faul.

9. minut - Neverovatan je momak sa Zelenortskih Ostvra i najzasžniji što je Efes uspeo blago da se odlepi. U međuvremenu pogađa i Micić.

7. minut - Mala rezultatska klackalica na startu meča. Micić je pogodio svoju prvu, a drugu trojku za Efes, a Tavares je nastavio da pravi rivalu probleme u reketu i silovito zakucao. Posle skoro sedam minuta igre Real vodi 8:7.

1 / 3 Foto: EPA/Andrej Cukić

4. minut - Prva trojka na meču u režiji Tibora Plajsa. Efes je poveo 4:2, ali je Valter Tavares bio nezaustavljiv u reketu za izjednačenje.

2. minut - Prve poene na utakmici postiže Vasa Micić, bio je polovično precizan sa linije za slobodna bacanja

1. minut - Dosta promašaja na obe strane na startu meča. Real nije ubacio prva četiri šuta, Efes je u dva navrata bio neprecizan...

U finalu Evrolige će se sastati košarkaši Real Madrida i Anadolu Efesa.

Turski tim je u polufinalu pobedio Olimpijakos, trojkom u poslednjoj sekundi Vasilija Micića (77:74), dok je Real posle velikog preokreta pobedio Barselonu (86:83)

Efes u finalu pokušava da uradi nešto što je malo koja ekipa pre njih uspela – da osvoji dve Evrolige u nizu, dok istovremeno Vasa Micić može da dvaput u nizu bude MVP Fajnal-fora.

Real, sa druge strane, želi da ponovi istoriju iz Beograda 2018. kada su deseti put u istoriji postali šampion elitnog evropskog takmičenja.

Efes je aktuelni šampion Evrope, i žele da uspeg iz Kelna ponove u Beogradu, a Real je svoju poslednju titulu prvaka Evrope slavio u Beogradu, a videćemo hoće li opet prestonica Srbije biti talična po ekipu Pabla Lasa.