GAŽENJE VORIORSA, BILO ČAK +55 ZA MEMFIS: Bjelica dobio šansu; grčka "ZVER" se razgoropadila, Holidej heroj! VIDEO
Džeren Džekson (Memfis), Foto: Profimedia

nba plej-of

U sve četiri serije trenutno je 3-2 za jednu ekipu

Košarkaši Memfisa pobedili su noćas na svom terenu Golden Stejt sa 134:95, i tako su smanjili na 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige.

Po 21 poen za domaći tim postigli su Dezmond Bejn, Džeren Džekson junior i Tajus Džons.

Džons je upisao i devet asistencija u pobedi svoje ekipe, dok je Džekson zabeležio osam skokova.

Za "Grizlije" zbog povrede kolena drugi put zaredom nije igrao njihov najbolji igrač Dža Morent.

Klej Tompson je za Golden stejt upisao 19 poena, Džonatan Kuminga je dodao 17, a Stef Kari je postigao "samo" 14 poena.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je u poraženom timu upisao pet poena, tri skoka i dve asistencije.

Memfis je od početka do kraja meča vodio, a na poluvreme su otišli uz prednost 77:50. To je ujedno najveći broj poena u istoriji te franšize na poluvremenu.

Zatim su nastavili da povećavaju vođstvo, a u jednom trenutku treće četvrtine razlika je iznosila plus 55 (119:64).

Tim iz Kalifornije do kraja je uspeo samo da ublaži poraz. Serija se seli u San Francisko, a šesti meč se igra u noći između petka i subote.

Milvoki je na gostovanju pobedio Boston sa 110:107, i aktuelni šampioni sada vode sa 3:2 u polufinalnoj seriji Istoka.

Grčki košarkaš Janis Antetokumpo je za goste ostvario dabl-dabl učinak od 40 poena i 11 skokova, Džru Holidej je postigao 24 poena, uz po osam asistencija i skokova, a Bobi Portis je do dabl-dabla došao sa 14 poena i 15 skokova.

Džejson Tejtum je u poraženoj ekipi upisao 34 poena, uz šest skokova i četiri asistencije, Džejlen Braun je dodao 26 poena, osam uhvaćenih lopti i šest asistencija, dok je Markus Smart postigao 15 poena.

Seltiksi su na početku poslednje deonice vodili sa 93:79, da bi zatim bolje zaigrala ekipa Baksa. Do izjednačenja su gosti došli "trojkom" Holideja (105:105), 43 sekunde pre kraja.

Do nove prednosti Boston je došao posle slobodnih bacanja Tejtuma, a Milvoki je do prve prednosti posle druge četvrtine došao, nakon skoka u napadu Portisa (108:107).

U naredna dva napada Bostona Smart je prvo blokiran od strane Holideja, a potom mu je isti igrač ukrao loptu.

Ovo je ukupno bio treći brejk u seriji, a drugi Milvokija. Šesti meč se igra u Viskonsinu u noći između petka i subote.