PARTIZAN NA PRAVI NAČIN ZAVRŠIO GRUPNU FAZU TAKMIČENJA: Trento je bio nezgodan protivnik, ali crno-beli su bolji!
Košarkaši Partizana, Foto: Emilija Jovanović

EVROKUP 18. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:26h

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Trenta sa 63:79 u poslednjem kolu grupe A Evrokupa.

Crno-beli su u većini toka utakmice imali prednost i držali stvari pod svojom kontrolom.

U ekipi Željka Obradovića najefikasniji je bio Ledej koji je upisao dabl-dabl učinak od 20 poena i 13 skokova, Mur je imao 12 poena, dok je Madar zabeležio 11 poena.

Na drugoj strani Trento je predvodio Rejnolds sa 15, Džonson je imao 13.

Partizan je tako grupu A Evrokupa završio na drugom mestu, dok je Trento poslednji.

IV ČETVRTINA

39. minut - Madar odličan sa slobodnih bacanja i Partizan je pred velikom pobedom. 61:73

37. minut - Ledej precizan sa linije slobodnih bacanja. 61:70

36. minut - Serija promašaja na obe strane.

35. minut - Precizan je Avramović sa linije penala. 58:68

33. minut - Madar je precizan sa linije penala, Partizan se vratio na dvocfirenu prednost.

31. minut - Bredford postiže poene, na drugoj strani Ledej uzvraća istom merom. 55:63

III ČETVRTINA

30. minut - Zakucava Ledej i Partizan posle tri četvrtine ima prednost . 53:61

29. minut - Koprivica pogodio jedno bacanje, sad je nerešeno u Trentu. 53:53

28. minut - Ali u pravom trenutku pogađa trojku Trifunović 51:52

27. minut - Ponovo Džonson i sada Trento vodi. 51:49

26. minut - Trojka Dominika Džonsona, samo je tri razlike za Partizan. 46:49

25. minut - Bitna trojka Mura. 39:47

24. minut - Flakadori pogađa za dva, Trento smanjio prednost Partizana. 39:44

23. minut - Trojka Rejnoldsa, na drugoj strani odgovara Mur. 37:44

22. minut - Vilijams koristi faul i iz jednog napada postiže četiri poena. 34:42

21. minut - Mur i Kerolajn upisuju nove poene 31:39

II ČETVRTINA

20. minut - Madar postiže dva poena. 29:37

19. minut - Poeni za Mecanotea. 27:35

18. minut - Tri poena zaredom za Ladurnera. 25:35

17. minut - Trojka Ledeja, dvocifren je igrač Partizana. 22:35

16. minut - Novi poeni za Zeka Ledeja, Partizan ima prvi put +10. 22:32

15. minut - Trojke na obe strane teena, prvo je pogodio Džonson, pa onda Ledej. 22:30

13. minut - Prva trojka Avramovića, Partizan je na +8. 19:27

12. minut - Lesor i Ledej se odlično snalaze pod košem i Partizan je na +7. 17:24. Tajm aut za Trento.

11. minut - Ledej otvara drugu četvrtinu svojim poenima. 15:20

I ČETVRTINA

10. minut - Prvo poeni Ledeja, povećava se prednost Partizana. 15:18

9. minut - Trojka Madara, crno-beli vode. 15:16

8. minut - Poeni Patera na jednoj, a Kerolajna na drugoj. 15:13

7. minut - Dobra odbrana Partizana, posle uvodnih minuta, crno-beli igraju bolje na svojoj polovini.13:13

6. minut - Smailagić polovičan sa linije penala. 13:11

5. minut - Lepo se snašao Koprivica u reketu Trenta, upisao je ofanzivni skok i ima još dva slobodna bacanja, od kojih je pogodio jedno. 11:10

4. minut - Prvi poeni za Uroša Trifunovića. 11:9

3. minut - Igrači Trenta su očigledno namestili ruku, nova trojka za italijansku ekipu, potom je Trento postigao nove poene i Željko Obradović je primoran da traži prvi tajm aut. 11:7

2. minut - Nova trojka za Trento, prvo poene postiže Panter. 6:5

1. minut - Utakmicu otvara Flakadori trojkom, na drugoj strani istom merom uzvraća Mur. 3:3

Košarkaši Partizana igraju svoju poslednju utakmicu u grupnoj fazi Evrokupa.

Crno-beli gostuju ekipi Trenta koja ovu grupu završava na poslednjem mestu, dok crno-beli će šta god urade večeras grupu završiti na drugom mestu.

Ova utakmica nema veliki takmičarski značaj za ekipu Željka Obradovića, jer su kao što je rečeno obezbedila drugo mesto i u plej ofu će najverovatnije igrati protiv ekipe Venecije.

Partizan ima dugu tradiciju igranja sa Trentom, jer već treću sezonu zaredom igra protiv ove italijanske ekipe.

Trenutno je odnos u gostima, dva poraza i jedna pobeda.

Partizan je veliki favorit na ovom meču, i svi u crno-belom taboru se nadaju da će doći do nove pobede.