BORJAN NESAVLADIV U 2022: Kapiten Zvezde opet briljirao na golu, Kanada blizu istorijskog uspeha! (VIDEO)

ZAČARAO MREŽU

Milan Borjan će biti veliki heroj ukoliko se fudbalska reprezentacija Kanade plasira na Svetsko prvenstvo u Kataru, a posle više od tri decenije, na pragu je tog uspeha.

Nakon velikog otpora, pao je El Salvador 2:0 na gostovanju, pa sada ostaje da se ostvare pobede u poslednja tri meča kako bi mesto u Kataru bilo garantovano.

Tri susreta je kapiten Crvene zvezde stajao na golu kanadske selekcije u 2022. godini i niti jednom nije primio gol. Uz to, direktno je sjajnim odbranama uticao da njegov kolektiv dođe sva tri puta do tri boda, a istakla se ona protv Amerikanaca.

Milan Borjan

Prvo je pao Honduras, pa SAD i sada El Salvador, pa će u martu imati tri meč lopte do se ode na veliku smotru.

Dugo je odolevao El Salvador, Kanađani su imali više udaraca na gol, ali nisu uspeli da konvertuju sve to u pogodak u prvom poluvremenu.

Ipak, Atiba Hačinson, iskusni vezista Bešiktaša, slomio je konačno otpor protivnika u 66. minutu, da bi Džonatan Dejvid u trećem minutu nadoknade otklonio svaku sumnju u novu pobedu.

Borjan je između dva gola izvukao dve sjajne intervencije, ponovo oduševio sugrađane i doveo ih pred vrata uspeha koji nije ostvaren još od 1986. godine.

Podsetimo, tri reprezentacije idu direktno na Mundijal iz grupe KONKAKAF zone, dok će četvrta u baraž.