PARTIZAN SE MUČIO PROTIV KOLUBARE, ALI GOLOM MENIGA OVERIO JESENJU TITULU: Na pauzu idu sa +5 u odnosu na Zvezdu!

superliga srbije, 21. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 15:16h

Partizan je kalendarsku 2021. i jesenji deo sezone završio na prvom mestu Superlige Srbije.

Nova tri boda danas su na svom stadionu osvojili minimalnim trijumfom 1:0 (0:0) protiv Kolubare i tako pobegli najvećem rivalu i aktuelnom šampionu Crvenoj zvezda pet bodova na vrhu tabele.

Trener Aleksandar Stanojević opredelio se za formaciju sa trojicom centralnih defanzivaca, a Rikardo Gomeš koji danas slavi 30. rođendan ostao je na klupi.

Ipak, posle prvog poluvremena u kom je mladi Milovanović pretio samo iz ofsajda, a domaćin nije stvorio nijednu pravu priliku, Gomeš i Pantić su počeli drugi deo igre.

Odmah su zaigrali crno-beli agresivnije i pritiskali, pogotovo posle ulaska i Holendera i Jovića.

1 / 7 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

U 67. minutu je viđen jedini gol. Posle neopravdano traženog penala od starne Rikarda, Partizan je dobio korner. Lopta se odbila na ivicu šesnaesterca gde je Menig sjajno zahvatio volej. Lopta je odsela u mreži a VAR je potvrdio da Miljković koji je smetao Stanivukoviću nije bio u ofsajdu.

Do kraja nije bilo većih prilika.

Sa 59 bodova i gol-razlikom 57:6 "Parni valjak" je psotavio klupski rekord na polusezoni.

II POLUVREME

90+4. minut - kraj utakmice.

88. minut - žuti karton za Holendera, pa i za Jovića.

73. minut - nove promene, poslednje u oba tima: kod Partizana - Ostojić umesto Meniga, a kod Kolubare Đenić, Velikić i Petronijević umesto Đokića, Pecelja i Lončara.

68. minut - Vasiljević je ušao umesto Tumbasa.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

67. minut - GOL - posle neopravdano traženog penala, Partizan je dobio korner. Lopta se odbila na ivicu šesnaesterca gde je Menig sjajno zahvatio volej. Lopta je odsela u mreži a VAR je potvrdio da Miljković koji je smetao Stanivukoviću nije bio u ofsajdu - 1:0!

63. minut - Holender i Jović zamenili Milovanovića i Jojića. Kod gostiju, Andriće je u igri umesto Mladenovića.

59. minut - najbolju priliku na utakmici je propustio Pantić. Posle odlične akcije na desnoj strani, dobio je loptu na pealu, ali se dugo nameštao, Tumbas je upasirio njegov udarac, pa Stanivuković odbranio.

53. minut - domaćin pritiska, napadi su mnogo tečniji, sada je Menig jedan završio nepreciznim udarcem preko gola. Žuti karton j dobio Đurić.

46. minut - počelo je drugo poluvreme. Pantić i Gomeš su zamenili Saničanina i Šćekića.

I POLUVREME

45+3. minut - kraj prvog poluvremena.

45. minut - Saničanin je sad zbog faula nad Dobrijevićem dobio žuti karton. Tri minuta nadoknade.

41. minut - Dobrijević je sapleo s leđa Zdjelara na oko 27 metara od gola. Dobio je javnu opomenu. Usledio je neprecizan centaršut Jojića.

35. minut - zapretili su i gosti. Dobrijević je glavom odložio loptu za Mladenovića koji je iz prve šutirao i pogodio spoljni deo mreže.

25. minut - odličan udarac Živkovića sa distance, Stanivuković je paradom izvadio loptu iz gornjeg levog ugla svog gola. Žuti karton dobio je Lončar.

20. minut - sada je Menig uspeo da se izbori za poziciju za šut, ali je isti bio mlak i lak posao za golmana Kolubare.

19. minut - odličan pokušaj Šćekića, ipak malo pored gola.

10. minut - Milovanović je izbio sam ispred Stanivukovića, zaobišao ga dobrim driblingom pa poslao pored defanzivca loptu u gol, ali je pogodak poništen naknadno zbog ofsajda...

1. minut - počela je utakmica, već je u prilici bio Milovanović, ali se našao u ofsajdu.

SASTAVI:

Partizan (5-3-2): Stevanović – Miljković, Miletić, Vujačić, Saničanin, Živković – Zdjelar, Šćekić, Jojić – Menig, Milovanović. Trener: Aleksandar Stanojević.

Kolubara (4-2-3-1): Stanivuković – Janković, Đurić, Pecelj, Kočović – Marjanović, Lončar – Đokić, Mladenović, Dobrijević - Tumbas. Trener: Dejan Đurđević.