LIDS SE NIJE DOBRO PROVEO NA ETIHADU: Siti sedam komada spoakovao za 90 minuta, Junajted zbog korone nije igrao!

premijer liga 17. kolo

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Lids u 17. kolu Premijer lige, 7:0 (3:0).

Lider Premijer lige se prosto poigrao sa gostima sa "Eland Rouda" koji su još jednom odigrali loše u Mančesteru.

Na startu sezone su izgubili od Mančester junajteda sa 5:1, a sada su još gore prošli u duelu sa "građanima".

Seriju golova Sitija otvorio je Fil Foden u osmom minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Do poluvremena još dva gola, prvo je Džek Griliš uz malo sreće povisio na 2:0, da bi Kevin de Brujne u 32. po treći put savladao golmana Lidsa.

Kanonada se nastavila i u drugom delu, čim je krenulo, u 49. minutu Rijad Marez je šutirao, lopta je promenila smer i prevarila Ilana Meslijea, 4:0.

De Brujne je drugi gol na meču postigao u 62. minutu, da bi Džon Stons u 74. i Nejtan Ake u 78. minutu završili posao.

Rezultat je mogao biti i dvocifren u korist Sitija koji je propustio još niz povoljnih prilika da nanese protivniku i daleko teži poraz.

Fudbaleri Aston Vile ostvarili su sedmu pobedu u sezoni Premijer lige.

Tim iz Birmingema je slavio na gostovanju Noriču, 2:0 (1:0).

Domaćin nikako ne uspeva da reši probleme, ovo je "kanarincima" bio treći uzastopni poraz posle čega ostaju i dalje na samom dnu tabele.

Aston Vila je povela u 34. minutu, a strelac je bio Džejkob Remzi.

Tri minuta pre kraja regularnog dela pobedu Vile potvrdio je napadač Oli Votkins.

Premijer liga, 17. kolo Norič - Aston Vila 0:2 (Remzi 34, Votkins 87)

Mančester siti - Lids 7:0 (Foden 8, Griliš 13, De Brujne 32, 62, Marez 49, Stons 74, Ake 78)