BAJERN LAGANO PROŠAO KROZ MERCEDESOV GRAD: Pobede Majnca i Bilefelda, Keln remizirao sa Volfsburgom!

bundesliga 16. kolo

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima ekipu Štutgarta sa 5:0, u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je upisao 13. pobedu u šampionatu i prvi je na 40 bodova, odnosno ima devet bodova više u odnosu na Borusiju Dortmund koja ima meč manje. Na drugoj strani, Štutgart je na 15. poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Trostruki strelac za Bajern na ovom meču bio je Serž Gnabri koji je mrežu domaćeg tima pogadjao u 40, 53. i 74. minutu, a u strelce se još upisao i Robert Levandovski, u 69. i 72. minutu.

Fudbaleri Bajerna će u narednom kolu nemačkog šampionata, poslednjem u ovoj godini, dočekati Volfsburg, dok će Štutgart gostovati Kelnu.

Fudbaleri Majnca pobedili su večeras na svom terenu ekipu Herte sa 4:0, u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige.

Majnc je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, a strelci su bili Li Je-Sung u 19. i Aleksander Hak u 41. minutu, da bi pobedu domaćeg tima u nastavku potvrdili Silvan Vidmer u 49. i Žan-Pol Boetijus u 79. minutu.

Majnc je upisao sedmu pobedu u šampionatu i šesti je na tabeli sa 24 boda, dok je tim iz Berlina na 14. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Fudbaleri Kelna su u gostima pobedili Volfsburg sa 3:2.

Dvostruki strelac za pobednički tim bio je Antoni Modest u 34. i 89. minutu, a mrežu Volfsburga zatresao je i Mark Ut u 73. minutu. Golove za domaći tim postigli su Lukas Nmeča u osmom i Vaut Veghorst u 51. minutu.

Keln je posle pete pobede osmi na tabeli sa 22 boda, dok Volfsburg ima dva boda manje i zauzima 11. poziciju.

Fudbaleri Arminije su slavili na svom terenu protiv Bohuma sa 2:0, golovima Masaje Okugave i Patrika Vimera.

Arminija je zabeležila tek drugu pobedu od početka sezone i pretposlednja je na tabeli sa 13 bodova. Na drugoj strani, Bohum ima sedam bodova više i trenutno je 12. tim lige.

Bundesliga, 16. kolo

Štutgart - Bajern 0:5 (Gnabri 40, 53, 74, Levandovski 69, 72) Arminija - Bohum 2:0 (Okugava, 51, Vimer 69)

Majnc - Herta 4:0 (Ji-Sung 19, Hak 41, Vidmer 49, Boetius 79)

Volfsburg - Keln 2:2 (Nmeča 8, Veghorst 51 ; Modeste 34, Ut 73)