GRUZINI IZNENADILI ŠVEĐANE, MAKEDONIJA JOŠ U IGRI: Rusija sigurna pred odlučujući okršaj sa Hrvatskom!

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022

Luksemburg je pobedio Azerbejdžan u grupi A u kojoj je Srbija

Fudbaleri Rusije pobedili su večeras u Sankt Peterburgu selekciju Kipra sa ubedljivih 6:0, u pretposlednjem kolu Grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Rusija je povela već u četvrtom minutu golom Aleksandera Erohina, a meč je bio rešen od 55. do 62. minuta kada su mrežu Kipra pogadjali Fedor Smolov, Andrej Mostovoj i Aleksej Sutormin.

Do ubedljive pobede Rusi su stigli golovima Antona Zabolotnija u 82. i Erohina u 87. minutu.

Rusija je prva na tabeli sa 22 boda, odnosno trenutno ima pet bodova više od Hrvatske i već večeras bi mogla da obezbedi plasman u Katar u slučaju da Hrvatska ne pobedi na Malti.

Ako Hrvatska pobedi, odluka o tome koja će od te dve selekcije direktno na Svetsko prvenstvo pašće u nedelju u Splitu.

U Grupi B, fudbaleri Gruzije su napravili iznenađenje pošto su na svom terenu savladali Švedsku sa 2:0. Strelac oba pogotka za pobednički tim bio je Hviča Kvarachelija, u 61. i 78. minutu.

Švedska je trenutno prva na tabeli sa 15 bodova, odnosno ima dva boda više od Španije koja ima meč manje i kojoj gostuju u poslednjem kolu. Gruzija je četvrta sa sedam bodova.

Fudbaleri Severne Makedonije pobedili su u gostima Jermeniju sa 4:0, u devetom kolu Grupe J i tako sačuvali nade za plasman u baraž.

Aleksandar Trajkovski je doveo Severnu Makedoniju u vodjstvo u 22. minutu, na 3:0 povisio je Enis Badri golovima u 36. i 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Milan Ristovski u 79. minutu.

Makedonski fudbaleri su trenutno drugi na tabeli sa 15 bodova, odnosno imaju dva boda više od Rumunije koja kasnije večeras igra sa Islandom, dok je Jermenija sada četvrta sa 12 bodova.

Nemačka je lider ove grupe sa 21 bodom i već je obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo.

Fudbaleri Luksemburga su pobedili Azerbejdžan u gostima sa 3:1, u pretposlednjem kolu Grupe A.

Azerbejdžan je od 21. minuta igrao sa igračem manje na terenu pošto je Telur Mutalimov dobio creveni karton, ali je čuvao svoju mrežu sve do 67. minuta kada je Gerson Rodriges pogodio za vodjstvo Luksemburga.

Sebastijan Til je povisio na 2:0 u 78. minutu, pet minuta kasnije Azer Salali je smanjio tu prednost, pre nego što je Rodriges u 91. minutu postavio konačan rezultat.

Luksembrug je treći na tabeli sa devet bodova, dok je Azerbezdžan poslednji sa jednim bodom.

Srbija je trenutno prva na tabeli Grupe A sa 17 bodova, ima bod više od Portugala koji kasnije večeras gostuje Republici Irskoj.