BAJERN I BORUSIJA NASTAVLJAJU DA REĐAJU POBEDE: Siguran trijumf ostvarila je i ekipa Lajpciga (FOTO)

bundesliga, 9. kolo

Frajburg je kao gost pobedio Volfsburg sa 2:0, dok je Herta sa 1:0 pobedila Borusiju iz Menhengladbaha

Objavljeno: 21:25h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Hofenhajm sa 4:0, u utakmici devetog kola Bundeslige.

Bajern je prvi gol postigao u osmom minutu, kada je mrežu zatresao Serž Gnarbi, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Gnabri je postigao vodeći gol u 16. minutu, a prednost je udvostručio Robert Levandovski u 30. minutu. Treći gol postigao je Maksim Čupo-Moting u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je Kingsli Koman pogotkom u 87. minutu..

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostovanju Arminiju Bilefeld sa 3:1. Dortmund je poveo u 31. minutu golom Emrea Džana iz jedanaesterca, a drugi gol postigao je Mats Humels u 45. minutu.

FK Borusija Dortmund, FK Arminija Bilefeld

Tri gola prednosti gostujućoj ekipi doneo je Džud Belingem u 72. minutu, a jedini gol za Arminiju postigao je Fabijan Klos u 87. minutu.

U ostalim utakmicama Lajpcig je na svom terenu pobedio Grojter Firt sa 4:1, a Frajburg je kao gost pobedio Volfsburg sa 2:0.

U poslednjem meču koji je odigran u subotu fudbaleri Herte pobedili su u Berlinu ekipu Borusije iz Menhengladbaha sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Marko Rihter u 40. minutu.