NAPOLI 'OKRENUO' U FIRENCI I OSTAO MAKSIMALAN: Vlahović upisao asistenciju; MILAN pokorio Bergamo!

serija a, 7. kolo

U poslednjem meču kola sastaju se Atalanta i Milan od 20.45

Roma je večeras na svom terenu savladala Empoli sa 2:0, u utakmici sedmog kola Serije A.

"Vučica" je povela u 42. minutu golom Lorenca Pelegrinija, a pobedu je obezbedio Henrih Mhitarjan pogotkom u 48. minutu.

Ekipa Žozea Morinja sada ima pet pobeda i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 15 bodova. Empoli je pretrpeo četvrti poraz i ima devet bodova na 10. mestu na tabeli.

Napoli je na gostujućem terenu posle preokreta pobedio Fjorentinu sa 2:1.

"Viola" je povela kolom Lukasa Martintesa u 28. minutu na asistenciju Dušana Vlahovića, a izjednačio je Irving Lozano u 39. minutu, kada je naleteo na loptu nakon što je Lorenco Insinje promašio penal.

Pobedu Napoliju doneo je Amir Rahmani pogotkom u 50. minutu.

Napolitanci imaju svih sedam pobeda i prvi su na tabeli sa 21 bodom.

Fjorentina je pretrpela treći poraz i sa 12 bodova zauzima peto mesto na tabeli.

Fudbaleri Milana pobedili su na gostujućem terenu u Bergamu Atalantu sa 3:2.

Milan je poveo već u 28. sekundi golom Davidea Kalabrije, a prednost je udvostručio Sandro Tonali u 43. minutu. Treći gol postigao je Rafael Leao u 78. minutu.

Atalanta je do kraja postigla dva gola, Duvan Zapata bio je strelac u 86. minutu iz jedanaesterca, a zatim je asistirao Mariju Pašaliću kod gola u trećem minutu nadoknade vremena.

Milan ima šest pobeda i drugi je na tabeli sa 19 bodova.

Atalanta je poslednje dve utakmice bez pobede, a posle drugog poraza u ligi zauzima osmo mesto na tabeli sa 11 bodova.