ŠAMPION ITALIJE PREOKRETOM DO POBEDE: Vlahović protiv Intera nije uspeo da se upiše u listu strelaca (FOTO)

SERIJA A, 5. KOLO

U timu iz Firence igrao je i tandem srpskih štopera Nikola Milenković - Matija Nastasić

Objavljeno: 23:25h

Fudbaleri Fiorentine odlično su počeli meč protiv Intera u 5. kolu Serije A, ali je na kraju ekipa sa trojicom srpskih reprezentativaca u svojim redovima posle preokreta ostala bez ijednog boda.

Srpski golgeter Dušan Vlahović nije na ovom meču stigao do gola, a ni tandem štopera Nikola Milenković - Matija Nastasić nije mogao da izdrži bez primljenog gola duže od 50-ak minuta.

Fiorentina je povela u 23. minutu golom Rikarda Sotila, a izjednačio je Mateo Darmijan u 52. minutu. Šampion Italije poveo je tri minuta kasnije golom Edina Džeka, a pobedu je obezbedio Ivan Perišić pogotkom u 57. minutu. Ekipa iz Firence je od 78. minuta igrala sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Nikolas Gonzales.

U drugom meču koji je odigran u istom terminu, Atalanta je na svom terenu pobedila Sasuolo sa 2:1. Robin Gosens doveo je u vođstvo domaći tim golom u trećem minutu, a prednost je udvostručio Davide Zapakosta u 37. Konačan rezultat postavio je Domeniko Berardi u 44. minutu.