BRILJANTNA PARTIJA: Ajaks pobedio, Tadić ušao u istoriju holandske lige (FOTO)

GOL I DVE ASISTENCIJE

Srpski fudbaler postao je najbolji asistent ikada u Eredivizije sa 103 dodavanja

Objavljeno: 07:12h

Dušan Tadić obeležio je meč između Fortune Sitard i Ajaksa.

Tim iz Amsterdama slavio je ubedljivo sa 5:0 na gostovanju u okviru šestog kola Eredivizije, a treći gol je postigao upravo kapiten Ajaksa, koji je upisao i dve asistencije. Srpski fudbaler postao je najbolji asistent ikada u Eredivizije sa 103 dodavanja. Iza njega je ostao čuveni Pit Kajzer sa 101.

Tadić je u 38. minutu, nakon centaršuta po zemlji Dejlija Blinda, dobro odigrao leđima u kaznenom prostoru, a onda iz okreta pogodio za 3:0 što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom delu igre golove su postigli još Mohamed Kudus i Nikolas Taljafiko, obojica na asistencije Dušana Tadića.

Ajaks je u prvih šest kola, ostvario pet trijumfa i nalazi se na čelu tabele sa 16 osvojenih bodova.