KOSTIĆ ASISTENT KOD GOLA AJNTRAHTA: Derbi večeri u Lesteru završen bez pobednika (FOTO)

LIGA EVROPE, 1. KOLO

Objavljeno: 23:58h

Kompletirano je prvo kolo grupne faze Lige Evrope. Ajntraht je u Frankfurtu odigrao 1:1 sa Fenerbahčeom.

Vodeći gol u 11. minutu za goste iz Istanbula postigao je Mesut Ezil. Srpski fudbaler Filip Kostić asistirao je Lamersu u 41. minutu koji je ovim golom postavio konačan rezultat utakmice. U istoj grupi igrali su Olimpijakos i Antverpen, a grčki tim slavio je sa 2:1.

Derbi prvog kola Lige Evrope odigran je u Lesteru gde je gostovao Napoli. Rezultat je na kraju bio 2:2, s tim da su domaćini i pored toga što su bili podređeni u većem delu utakmice imale velikih 2:0.

FK Lester, FK Napoli

PSV Ajndhoven je zahvaljujući Mariju Geceu došao do boda u duelu sa Real Sosijedadom 2:2.

Evo i kompeltnih rezultata prvog kola grupne faze Lige Evrope:

Bajer Leverkuzen - Ferencvaroš 2:1 (1:1) Betis - Seltik 4:3 (2:2) Crvena zvezda - Braga 2:1 (0:0) Dinamo Zagreb - Vest Hem 0:2 (0:1) Galatasaraj - Lacio 1:0 (0:0) Lokomotiva Moskva - Olimpik Marsej 1:1 (0:0) Mitjilend - Ludogorec 1:1 (1:1) Rapid Beč - Genk 0:1 (0:0) Brondbi - Sparta Prag 0:0 Ajntraht Frankfurt - Fenerbahče 1:1 (1:1) Lester - Napoli 2:2 (1:0) Monako - Šturm 1:0 (0:0) Olimpijakos - Antverpen 2:1 (0:0) PSV Ajndhoven - Real Sosijedad 2:2 (1:2) Glazgov Rendžers - Lion 0:2 (0:1) Spartak Moskva - Legija Varšava 0:1 (0:0)