ZVEZDA POBEDILA NA STARTU GRUPNE FAZE: Veliki trijumf protiv nosioca grupe (FOTO)

LIGA EVROPE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 01:08h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Brage sa 2:1, u meču prvog kola Grupe F Lige Evropa.

Šampion Srbije poveo je golom Milana Rodića u 75. minutu, a samo minut kasnije izjednačio je Galen.

Pobedu crveno-belima doneo je Aleksandar Katai iz jedanaesterca u 85. minutu.

Zvezda u narednom kolu gostuje Ludogorecu 30. septembra, a istog dana Braga dočekuje Mitjiland.

DRUGO POLUVREME:

90+4' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!! Crvena zvezda pokazala je više na ovom meču i zasluženo stigla do pobede protiv Brage.

90' Igraće se još četiri minuta.

87' Velika prilika za Bragu da dođe do izjednačenja, ali je sjajno udarac Orte odbranio Milan Borjan.

85' GOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!!!!! Katai je pogodio sa penala, Zvezda ponovo vodi.

FK Crvena zvezda, FK Braga

76' GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!! Kakav šok u Beogradu, Braga je odmah izjednačila na 1:1 golom Galena posle katastrofalne greške Sanoga.

75' GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!! Zvezda je povela 1:0. Rodić je pogodio glavom posle kornera Kange.

68' Prvi žuti karton na meču dobio je fudbaler Brage, Mineiro.

65' Krstičić menja Živkovića u ekipi Crvene zvezde.

64' Prečku pogađaju fudbaleri Brage.

63' Živković je dodao loptu Kangi koji je loše šutirao.

62' Pokušao je Mirko Ivanić, odbranio je golman Brage.

46' Nastavljena je utakmica u Beogradu. Možda će navijači sjajnim bodrenjem probuditi ekipu Dejana Stankovića da odlučnije krene ka golu portugalske ekipe.

PRVO POLUVREME:

45+2' Završeno je prvo poluvreme.

45+1' Opasna šansa za Bragu, Borjan je sjajno intervenisao.

43' Udarac Orte završio je preko gola.

40' Katai šutira, lopta odlazi u korner. Treći udarac iz ugla za Crvenu zvezdu, posle koga opet šutira Katai, ali ovoga puta pravo u golmana Mateusa.

38' Prinudna izmena u ekipi Crvene zvezde, umesto Bena na terenu je Dioni.

36' Braga igra tvrdo, a Benu se trenutno ukazuje pomoć na terenu.

23' Šansa za Bena kome treba malo prostora, ali je lopta pogodila Oliveiru i otišla u korner.

18' Prvi korner za Crvenu zvezdu na utakmici, izveo ga je Kanga, ali je sudija svirao faul u napadu.

14' Ivanić je loše zahvatio loptu koja je otišla daleko preko gola.

1 / 2 Foto: Espreso

9' Galeno je šutirao preko gola.

1' Počela je utakmica u Beogradu.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Bragu u meču prvog kola grupne faze Lige Evrope.

Zvezda je takmičenje u Evropi ove sezone počela u kvalifikacijama za Ligu šampiona gde je eliminisana od Šerifa, a kasnije su crveno-beli do grupne faze Lige Evrope stigli tako što su u plej-ofu savladali Kluž, dok je Braga putem domaćeg šampionata obezbedila direktan plasman.

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Dragović, Rodić, Gobeljić – Sanogo, Kanga, Ben, Katai, Ivanić – Živković

Braga: Mateus – Leite, Oliveira, Tomena, Fabijano – Galeno, Murati, Mineiro – Orta, Pijason, Ruis

Trener srpskog šampiona Dejan Stanković veruje u dobru igru i pobedu, iako je, kako kaže, ovdašnja javnost ozbiljno potcenila portugalski tim. Sa druge strane, crveno-beli su se podigli u poslednjih mesec dana, a sada slede dve mnogo važne utakmice, pošto je već u nedelju i večiti derbi.

- Mi smo zadovoljni kako smo reagovali posle ispadanja iz kvalifikacija za Ligu šampiona, ostvarili smo sve pobede. Ne bih se složio da su ključne utakmice. Sada je manje pritiska, taj pritisak koji smo imali u kvalifikacijama je skinut. Sad igramo mini-ligu. Nije toliko strašno kao u kvalifikacijama. I Braga i Partizan su lepe utakmice, ali posle toga imamo 40 utakmica u svim takmičenjima. Te utakmice mogu da ti daju vetar u leđa, dosta samopouzdanja, da utiču mentalno, ali nisu ključne za dalji rasplet u sezoni i takmičenjima - rekao je Stanković.