DAME I GOSPODO - DUŠAN VLAHOVIĆ: Dva puta tresao mrežu Atalante za važnu pobedu Fiorentine i šesto mesto na tabeli!

postaje legenda viole

Dušan Vlahović sigurnim koracima postaje legenda kluba iz Firence

Fudbaleri Fiorentine savladali su Atalantu u gostima 2:1 (1:0), u meču trećeg kola italijanske Serije A.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović postigao je dva gola za pobedu Fiorentine – oba iz penala.

Vlahović je tako došao do brojke od 21 postignutog gola u 2021. godini i ispred njega su samo Robert Levandovski, Lionel Mesi i Erling Haland.

Atalanta je povela golom Đimsitija u 10. minutu, ali je VAR intervenisao i gol je poništen zbog ofsajda.

Žoakim Mele je igrao rukom u kaznenom prostoru i ponovo je VAR odradio posao, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Penal za vođstvo realizovao je Vlahović u 33. minutu.

Dušan Vlahović

U 49. minutu, Đimsiti pravi faul u kaznenom prostoru i ponovo su konsultovane sudije iz VAR sobe.

Sudija Valerio Marini dobio je potvrdu da je to penal i ponovo je pokazao na belu tačku.

Penal je ponovo realizovao Dušan Vlahović.

Tu nije bio kraj penalima i VAR intervencijama.

Gosen je u 65. minutu napravio penal, Marini je pokazao na belu tačku posle reakcije sudija iz VAR sobe, a strelac je bio Duvan Sapata.

Fiorentina se odbranila do kraja utakmice i došla do velike pobede.

Nikola Milenković i Vlahović odigrali su ceo meč.

Matija Nastasić i Aleksa Terzić nisu ulazili u igru.

Serija A, treće kolo: Empoli – Venecija 1:2 (0:1) Bajrami 89p – Anri 13, Okereke 68 Napoli – Juventus 2:1 (0:1) Politano 57, Kulibali 85 – Morata 10 Atalanta – Fiorentina 1:2 (0:1) Sapata 65 (p) – Vlahović 33 (p), 49 (p) Nedelja: 12.30 Sampdorija – Inter 15.00 Kaljari – Đenoa 15.00 Specija – Udineze 15.00 Torino – Salernitana 18.00 Milan –Lacio 20.45 Roma – Sasuolo

Ponedeljak: 20.35 Bolonja – Verona