BAJERN PREVIŠE JAK ZA LAJPCIG: Bavarci treći tim koji im je naneo poraz ove sezone!

lajpcigu ne cvetaju ruže

Nešto ne funkcioniše u Lajpcigu

Objavljeno: 21:45h

Šampion Nemačke je slavio na gostovanju Lajpcigu sa 3:1 (0:1) u susretu četvrte prvenstvene runde.

Pobedu tima Julijana Nagelsmana najavio je prvi golgeter tima, Poljak Robert Levandovski u 12. minutu.

On je precizno izveo najstrožu kaznu za Bajern pošto je sudija posle konsultacija VAR snimka prethodno dosudio penal.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, u 47. kinutu, Bavarci su duplirali prednost.

Alfonso Dejvis je centrirao, na pravom mestu bio je Džejms Musijala - 0:2.

Lajpcigu je u 51. minutu VAR poništio gol, potom je Levandovski imao šansu za goste u 54. minutu, ali kad nije uspeo on jeste Liroj Sane posle odličnog centaršuta i to je bilo 0:3.

Lajpcig je u 58. minutu uspeo da smanji na 1:3 i to prelepim golom Konrada Lajmera.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora u desni gornji ugao i savladao Manuela Nojera.

U nadoknadi vremena, u drugom minutu Josua Kimih je uposlio Maksima Čupo-Motinga koji je odlično reagovao i postavio konačnih 1:4.

Robert Levandovski

Bundesliga, četvrto kolo: Bajer – Dortmund 3:4 (2:1) Virc 9, Šik 45+1, Dijabi 55 – Haland 37, 75p, Brant 49, Gereiro 71 Frajburg – Keln 1:1 (0:1) Čihos 89ag – Modeste 34 Grojter Firt – Volfsburg 0:2 (0:1) Nmeča 10, Veghorst 90 Hofenhajm – Majnc 0:2 (0:1) Burkart 21, Ingvartsen 77 Union Berlin – Augzburg 0:0 Lajpcig – Bajern 1:4 (0:1) Lajmer 58 - Levandovski 12p, Musijala 47, Sane 54, Čupo-Moting 90+2

Nedelja: 15.30 Ajntraht – Štutgart 17.30 Bohum – Herta 19.30 Menhengladbah – Arminija