PARTIZAN NE SPUŠTA NOGU SA GASA: Savladan je i Radnički, crno-beli sa prvog mesta idu na pauzu!

superliga srbije 7. kolo

Crno-beli su ostali na vrhu tabele sa maksimalnim brojem bodova (18), dok je Radnički ostao na šest.

Objavljeno: 22:58h

Fudbaleri Partizana su u sedmom kolu pobedili na svom stadionu Radnički Niš sa 4:0.

Početak utakmice je protekao u sporijem ritmu, koji je više odgovarao gostima. U tom uvodnom periodu su imali nekoliko izleta na gol Partizana koji su mogli biti opasni po Stevanovića. Kako se bližio kraj utakmice tako su crno-beli pojačavali ritam.

Prvo je Jojić u 30. minutu pogodio stativu, i to je samo najavilo šta će se desiti nekoliko minuta kasnije. Pre toga je dobru priliku propustio Natho.

Jojić je imao novu priliku posle samo dva minuta, kada je šutirao pored gola Kahrimana.

1 / 3 Foto: Starsport©

A vodeći gol je postignut u 34. minutu, na centaršut Živkovića glavom je loptu u mrežu poslao Rikardo. Kahriman je intervenisao, ali je na signaliziranje sudije gol priznat. Naravno da je posle usledilo gledanje VAR-a koje je trajalo nekoliko minutra posle kog je utvrđeno da je napadač sa Zelenortskih ostrva postigao gol.

Na drugi nije morao puno da čeka, ponovo je Živković sa desne strane uputio centaršut a Rikardo je onda zakucao glavom u mrežu, ovoga puta Kahriman je bio nemoćan.

Partizan je svoj treći gol postigao u 63. minutu kada su Rikardo i Natho izašli samo isred gola Radničkog. Nije bio sebičan napadač Partizana, dodao je loptu ka Izraelcu koji nije imao težak posao.

Mićibući je u 65. minutu promašio veliku priliku za svoj tim, kada je u kaznenom oduzeo loptu Šćekiću potom obišao Stevanovića, ali je mrežu svog tima sačuvao Saničanin.

Odmah je usledila kazna kada je svoj prvi gol postigao Nemanja Jović.