OVOME SE NIKO NIJE NADAO: Lajpcig KIKSNUO u Majncu!
FK Lajpcig, Foto: Profimedia

bundesliga

Objavljeno: 17:42h

Najveće iznenađenje prvog kola nemačke Bundeslige priredio je Majnc pobedom nad favorizovanim Lajpcigom rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na meču postignut je već u 12. minutu kada je Musa Nijakate uz puno sreće došao do gola odluke.

Posle kornera sa leve strane i gužve u petercu lopta mu se odbila do same stative odakle ju je francuski defanzivac smestio u mrežu.

U nastavku smo uglavnom gledali napade "bikova" i, kako je vreme odmicalo, sve veću defanzivu domaćeg tima.

U poslednjih 15-ak minuta bila je to potpuna ofanziva Lajpciga, ali nije bilo gola.

Najbolju šansu za izjednačenje imali su Nordi Mukiele u 76. minutu, Vili Orban u 86. i Andre Silva u trećem minutu nadoknade.