ENGLEZI SE LEPO PROVELI U RIMU: Sve je bilo rano rešeno, rutinska pobeda protiv Ukrajine

EURO 2020, ČETVRTFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 01:44h

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u Rimu savladala Ukrajinu sa 4:0 (1:0).

Strelci na ovoj utakmici bili su: Hari Kejn u 4. i 50, Hari Megvajer u 46. i Džordan Henderson u 63. minutu.

Englezi će u polufinalu, 7. jula na Vembliju, igrati protiv Danske, dok se dan ranije u prvom polufinalu sastaju Italija i Španija.

DRUGO POLUVREME:

90' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Engleska je poslednji polufinalista pošto je lako i ubedljivo stigla do pobede protiv nemoćne Ukrajine 4:0.

85' Englezi lako privode susret kraju, verovatno se i njihovi najveći navijači nisu nadali da će završnica ove utakmice biti monotona.

73' Uz ovacije navijača sa tribina iz igre izlazi dvostruki strelac na ovoj utakmici Hari Kejn.

62' GOOOOOOOOLLLL!!!! Engleska nikad lakše hita ka završnici takmičenja, strelac četvrtog gola na meču bio je Henderson.

62' Strašan volej Kejna koji nije završio u golu, ali je fenomenalno odbranio Bušćan.

50' GOOOOOOOOLLLL!!!! Engleska silovitim starom drugog poluvremena stiže do novog gola i ogromne prednosti. Svoj drugi pogodak na meču postigao je Hari Kejn.

46' GOOOOOOOOLLLL!!!! Engleska duplira prednost. Šo jr izveo prekid, a njegov saigrač iz Mančester junajteda Megvajer je glavom pogodio mrežu Ukrajine.

45' Nastavljena je utakmica u glavnom gradu Italije.

PRVO POLUVREME:

45+3' Kraj prvog poluvremena u Rimu. Engleska vodi posle prvih 45 minuta igre golom Harija Kejna 1:0.

43' Dobra akcija Ukrajine koji bi mogao malo da im podigne samopouzdanje, na kraju je Šaparenko šutirao pored gola.

33' Velika prilika za Englesku, Rajs je šutirao, a golman Ukrajine jedva nekako odbranio ovaj udarac.

28' Šo je centrirao, a Kejn glavom šutirao preko gola.

17' Najozbiljniji napad Ukrajine, pokušao je Jaremčuk, ali se dobro postavio Pikford i odbranio svoj gol.

4' GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Kakav početak utakmice. Engleska prvu šansu na meču pretvara u pogodak, strelac je Hari Kejn.

1' Počela je utakmica u Rimu.

Poslednji meč četvrtfinala na Evropskom prvenstvu u fudbalu igra se u Rimu, a u njemu se sastaju reprezentacije Ukrajine i Engleske.

Selekcija Ukrajine uspela je da sa trećeg mesta iz grupe stigne do četvrtfinala takmičenja, pobedivši u prethodnoj rundi Švedsku posle produžetaka 2:1. Deluje da Ukrajina ima jako dobro postavljen sistem igre i da igrači veruju svom selektoru Andriju Ševčenku.

Englezi igraju kao u transu i u ovom meču su veliki favoriti. Grupnu fazu odigrali su u nešto slabijem ritmu, ali su zato u meču osmine finala protiv Nemaca tačno znali šta i kako treba odigrati i sa 2:0 ušli u četvrtfinale.

SASTAVI TIMOVA:

UKRAJINA: Bušćan – Zabarnji, Krivcov, Matvijenko – Karavaev, Sidorčuk, Zinčenko, Mikolenko – Šaparenko – Jaramčuk, Jermolenko

ENGLESKA: Pikford – Voker, Mekgvajer, Stons, Šo – Rajs, Filips – Sančo, Maunt, Sterling – Kejn

Pobednik ovog duela igraće u polufinalu protiv Danske.