ITALIJANI ZAKAZALI NOVI KLASIK: Barela i majstorija Insinjea ostavili Belgijance (opet) "kratkih rukava"! (VIDEO)

euro 2020, četvrtfinale

Sva dešavanja mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 00:06h

Selekcije Belgije i Italije borile su se za mesto u polufinalu Evropskog prvenstva na Alijanc areni u Minhenu, a "Azuri" su slavili 2:1 (2:1).

Dosta otvoreno su krenule obe ekipe. Bonući je zbog ofsajda poništen gol, ali su Italijani ipak poveli.

Nedugo nakon što je Donaruma odbranio sjajan udarac de Brajnea, došlo je do gužve u šesnaestercu Belgije posle pada Imobilea. Fermalen nije dobro raščistio, Verati se domogao lopte i uposlio Barelu. Fudbaler Intera je brzo sebi stvorio prostor za precizan šut u suprotan ugao i vođstvo.

Krajem poluvremena još dosta uzbuđenja. Prvo je Insinje prelepim udarcem savladao Kurtou, a onda su u nadoknadi "Crveni đavoli" dobili penal posle duela Dokua i Di Lorenca. Lukaku je bio neumoljiv.

U drugom poluvrmenu, Italijani su znalački čuvali prednost. Ipak, Belgija je mogla do izjednačenja u 66. minutu kada je de Brajne provukao loptu kroz peterac do Lukakua, ali napadač je loše zahvatio pa je Spinacola sprečio da uđe u gol.

Italija je odolela do kraja i zakazala novi klasik evropskog i svetskog fudbala, sa Španijom koja je danas posle penala pobedila Švajcarsku. U polufinalu će igrati 6. jula.

"Crveni đavoli" su pre ovog meča imali samo jedan poraz na prethodnih 27 mečeva uz gol razliku 32:8, a na ovom EURO-u nisu primili gol.

"Azuri" su peti put zaredom stigli do četvrtfinala na EURO-u. Četa Roberta Manćinija nije poražena u 31 meču zaredom i tako su nadmašili učinak generacije još s kraja 30-ih godina prošlog veka.

Navijačima Belgije je laknulo kada su u startnoj postavi videli Kevina de Brajnea koji se oporavio od povrede.

U timu Italije, Federiko Kjeza je dobio šansu od prvog minuta posle odličnog nastupa u produžecima protiv Austrije.

II POLUVREME:

90+7. minut - kraj utakmice.

90+3. minut - Vinčić je odredio pet minuta nadoknade. Dva su već protekla u izležavanju Donarume...

90. minut - Berardi je "požuteo" jer je prišao preblizu i izblokirao slobodan udarac de Brajnea.

84. minut - Doku je dugo tražio prostor za šut i na kraju tukao, malio preko gola.

79. minut - povređeni Spinacola je iznet na nosilima. Zamenio ga je Emerson, a Berardi je ušao umesto Insinjea.

5. minut - Imobile i Verati su napustili teren. U igri su Beloti i Kristante. Zbog povrede, Šadli je vrlo brzo zamenjen, takođe. Umesto njega je u igri Prat.

70. minut - odmah se Šadli našao u šansi, nakon njegovog ubacivanja, lopta je preletela Lukakua a prošla iza leđa de Brajnea.

69. minut - neugodan udarac Insinjea Kurtoa je odbio. Šadli je zamenio Munijea, a Mertens Tilemansa.

66. minut - mogao je sada Spinacola da se proslavi i na drugom kraju, ali je promašio gol posle sjajnog utrčavanja.

61. minut - de Brajne je u kontri na drugoj stativi brzom loptom pronašao Lukakua, Donaruma je ispao, ali je Spinacola sjajno odbranio gol!

47. minut - lepa akcija Italijana, šutem sa distance pored gola je završio Kjeza.

I POLUVREME:

45+3. minut - kraj prvog dela.

45+2. minut - GOL - Vinčić je dosudio penal posle duela Dokua i di Lorenca. Luakku je psolao Donarumu u jednu a loptu u drugu stranu - 1:2!

44. minut - GOL - Insinje je vukao loptu, napravio jedan dribling pa divno zavrnuo loptu u gornji levi ugao Kurtoinog gola - 0:2!

42. minut - opasan šut Kjeze, lopta je završila ipak preko gola.

31. minut - GOL - Fermalen je prosto dodao loptu Veratiju pod pritiskom, omaleni vezista proigrao Barelu koji je našao prostor za vrlo precizan udarac u suprotan ugao - 0:1!

26. minut - de Brajne je povukao brzu kontru, proigrao Lukakua čiji šut u suprotan ugao je odbranio Donaruma.

22. minut - Donaruma je odlično odbranio opasan šut de Brajnea.

21. minut - po žuti karton za Veratija, pa za Tilemansa za odvojene faulove.

17. minut - de Brajneov šut je izblokiran, sada Belgijanci pritiskaju.

13. minut - Bonući je posle slobodnog udarca sproveo loptu u gol, ali je isti poništen zbog ofsajda.

1. minut - Lukaku je zapretio već iz prvog napada, odbranila se Italija.