DANSKA U POLUFINALU: Česi se kasno probudili, "Dinamit" gazi kao 1992. godine! (VIDEO)

euro 2020, četvrtfinale

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na portalu 'Espreso'

Objavljeno: 00:03h

Fudbalske selekcije Češke i Danske sastale su se danas u trećem četvrtfinalnom meču Evropskog prvenstva na "Olimpijskom stadionu" u Bakuu, a pobedila je Danska 2:1 (2:0).

"Dinamit" je krenuo sjajno i već u petom minutu poveo preko Dilejnija koji je zaboravljen u skoku posle kornera. Nizale su se onda šanse na obe strane, branili su odlično Vaclik i Šmajhel.

U finišu poluvremena, novi šok za Čehe kada je Mele izbačen na levom boku. Podsetilo je sjajno pojačanje Atalante iz belgijskog Genka da je on zapravo izvrstan densi bek kada je desnom spoljnom idealno pornašao Dolberga a ovaj svojim trećim golom na dve utakmice duplirao prednost.

Jan Boržil, Pjer-Emil Hejbjerg

Češka je krenula silovito od starta drugog dela, sa Krmenčikom i Janktom u postavi. Šik je svojim petim golom na prvenstvu (9. igrač kom je to pošlo za nogom) prepolovio prednostz Danaca već u 49. minutu.

Ipak su Danci potom bili bliži trećem golu nego Česi izjednačenju. Vaclik je sjajno zaustavljao šuteve Poulsena koji je razmrdao "dinamit" i Melea.

Skandinavci su na kraju odoleli i izborili plasman u polufinale na Vembliju. Protivnika će saznati posle duela u Rimu između Ukrajine i Engleske (21.00) koji takođe možete ispratiti na portalu 'Espreso'.

Oba tima su ostavila odličan utisak u dosadašnjem toku završnog turnira.

Česima je ovo sedmo učešće otkako su nezavisna država, a već četvrti put stižu do četvrtfinala. Oslanjaju se na jaku odbranu (samo dva primljena gola u prva četiri meča) i napadača Patrika Šika (4 gola).

"Danski dinamit" se oporavio od nemilih scena kolabiranja Kristijana Eriksena na otvaranju EURO-a i sa po četiri pogotka u poslednja dva meča stigao do četvrtfinala.

U poslednjih šest mečeva ovi rivali su pet puta remizirali, a Danska je jednom pobedila. Ipak, na jedina dva duela na EURO-u, Česi su pobedili - 3:0 2004. i 2:0 2000. godine.

II POLUVREME:

90+7. minut - Barak je pokušao za kraj, bez uspeha. Danci su odoleli.

90. minut - šest minuta nadoknade. Danci brane prednost pred sve češćim naletima Čeha.

86. minut - Kalas je pokosio Nergora, još jedan žuti karton.

Fudbalska reprezentacija Danske, Kasper Dolberg

84. minut - Kjer je zaustavio Vidru, čini se faulom, a Krmenčik je zbog prigovora dobio žuti karton od Kajpersa.

82. minut - Poulsen je izbacio Melea na levoj strani. Bek je gađao bliži ugao, ali je Vaclik opet odlično odbranio.

81. minut - Darida i Vidra su ušli umesto Ševčika i Šika. Kod Danaca, u igri su Jensen i Andersen umesto Dilejnija i Kristensena.

78. minut - sjajan šut sa distance iz prve Poulsena, ali je Vaclik izvrsno odbranio.

74. minut - Šmajhel je pesnicom skinuo loptu sa glave Součeka koji je bio spreman da je sprovede u mrežu.

71. minut - Oporavljeni Vas je zamenio odličnog Strigera.

69. minut - Poulsen je povuako kontru i šutirao po zemlji, ali je Vaclik lako odbranio.

65. minut - Souček je u poslednji čas izblokirao Poulsena i pritom dobio nehotičan udarac kramponima po licu. Dobio je čalmu, a povredio se i Čelustka. Njega je zamenio Brabec.

60. minut - Nergor je zamenio Damsgora, a Poulsen Dolberga.

49. minut - GOL - Šik je poluvolejom smestio loptu u gol posle centaršuta Coufala, njegov peti gol na šampionatu- 1:2!

46. minut - Jankto i Krmenčik su zamenili Holeša i Masopusta. Odmah je Krmenčik zapretio sa distance, jedva je Šmajhel odbranio, a onda još jednom posle kornera i pokušaja Baraka. Ofanziva Čeha od starta.

I POLUVREME:

45+3. minut - Mele se povredio, ali je ipak dovršio prvo poluvreme.

42. minut - GOL - Mele je sjajno svojom jačom nogom, desnom (inače je desni bek), centrirao spoljnom sa leve strane. Lopta je zaobišla odbranu, a onda je Dpolberg smestio u mrežu - 0:2!

38. minut - nova kontra Danaca, Damsgor je šutriao, Vaclik odbranio.

35. minut - Souček nije uspeo da uhvati "makazice", ali je Holeš šutirao, međutim pravo u Šmajhela. Odlična utakmica.

34. minut - odličnu kontru i kombinacije Danaca je zaustavio istrčali Vaclik.

28. minut - prvo je snažnim šutem zapretio Brajtvajt, a onda novi odličan centaršut Ševčika iz slobodnjaka. Zamalo je kratak bio Čelustka.

26. minut - Ševčik je izveo još jedan korner za Češku a Souček sada iz povoljnije pozicije ipak nije pogodio gol.

22. minut - najbolja prilika za Čehe. Šmajhel je loše ispucao loptu, Masopust se dokopao lopte i uposlio Holeša, ali je Šmajhel smanjio ugao i odberanio nejgov udarac.

19. minut - Součeka je lopta pogodila u leđa posle kornera i otišla u gol-aut.

17. minut - Striger je centrirao i opet našao Dilejnija koji je ipak sada šutirao pored gola...

15. minut - Česi su izvel islobodan udarac, kapiten Souček je glavom spustio loptu Ševčiku na volej, ali je on tukao preko prečke.

13. minut - Hejbjerg je sjajno proigrao slavljenika Damsgora, ali je njegov udarac odbranio Vaclik.

12. minut - Šik je predriblao Melea i ušao u šesnaesterac sa desne strane, ali je njegov udarac izblokiran.

5. minut - GOL- Striger je izveo korner, Dilejni je, ostavljen sam, skočio i poslao loptu uz stativu - 0:1!

3. minut - Mele je ostao na travi posle jednog duela. Ipak je u redu i nastavlja meč.

Evo startnih postava oba tima, bez iznenađenja.