DANCI SE NISU OPORAVILI OD ŠOKA ZBOG ERIKSENA! Finci sa jednim šutem u gol slavili u Kopenhagenu 1:0

euro grupa b

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:14h

Finska je stigla do prve pobede na EURU jer su bili bolji od Danske sa 1:0.

Ovaj meč je pod senkom Kristijana Eriksena koji je pao u 43. minutu i koga su morali da reanimiraju na terenu i ono što je najbitnije vrate u život. Eriksen je stabilno i može da komunicira kao i da se pomera.

EURO 2020

To je najbitnija stvar na ovoj utakmici.

A što se tiče fudbala, Danci su imali do prekida veliku inicijativu i propustili su veliki broj šansi.

Kada se utakmica nastavila, domaćini nisu bili isti kao i pre. To su Finci i iskoristili jer su iz prvog šuta na gol loptu poslali u gol. Treba reći i da je velika greška bila Šmajhela. Strelac je bio Joel Pohjanpalo u 59. minutu.

EURO 2020

Danci su u 74. imali penal koji nije u gol pretvorio Hejbjerg, tačnije odbranio mu je Hradecki.

Sledeću utakmicu Finci će igrati protiv Rusije, dok će Danska igrati sa Belgijom.

Kraj utakmice

II POLUVREME

90+2. minut - Nije dobro Vestergor zahvatio loptu koju je bez probelma uhvatio Hradecki.

87. minut - Bila je gužva pred golom Finske, ali su ponovo gosti bili požrtvovani i izbacili loptu iz kaznenog prostora.

84. minut - Kod Finaca je izašao strelac gola Pohjanpal, a njega je zamenio Fors.

81. minut - Kakvu šansu nisu Danci pretvorili u gol, ispred Skov Olsena je intervesnisao Uronen i sprečio čist gol.

74. minut - OBRANIO JE PENAL HRADECKI! Tejlor je svirao jedan diskutabilan penal posle pada Poulsena. Loptu je uzeo Hejbjerg koji nije loptu poslao u mrežu.

EURO 2020

69. minut - Novi pokušaj Jensena nažalost Danaca i ovaj je bio neprecizan.

64. minut - Dvostruka izmena kod Danske Vind i Kjer su napustili igru, dok su ih zamenili Vestergard i Skov Olsen.

59. minut - GOL ZA FINSKU 0:1 ! JOEL POHJANPALO. Glavom je Joel savladao Šmajhela, čiji gol ide na njegovu dušu. Sve se to desilo nakon centaršuta Uronena.

58. minut - Dobar prodor Brejtvajta, posle koje je Dilejni šutirao preko gola Finske.

52. minut - Šutirao je Jensen preko gola

50. minut - Drugi žuti karton za Finsku je dobio Sparv

46. minut - Posle kratke pauze krenule je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

45. minut - Nastavili su Danci sa presingom kao i pre prekida kruži lopta pred Finskim golom.

43. minut - Eriksena je zamenio Jensen, utakmica se nastavila.

Danski fudbaleri pre izlaska na teren dobili savete od Eriksena.

Utakmica se nastavlja na insistiranje igrača.

Igraće se igrati četiri minuta do kraja prvog, pa potom sledi pauza od pet minuta i onda ide drugo.

Utakmica će biti nastavljena u 20:30, prema rečima danskog saveza.

Eriksen govori sa ocem i sa suprugom, može i da se pomera.

Gledaoci dobili informaciju da je Eriksen dobro i stabilno, kao i da oni čekaju dalje informacije.

EURO 2020

Na stadionu Parken trenutno se skandira Kristijanu Eriksenu!

Iz Danskog medicinskog osoblja je da ima razloga da se bude optimista.

Kristijan je budan i svestan i nalazi se u jednoj od najapoznatijih bolnica u Danskoj. Slede dalja ispitivanja.

Nezvanučna informacije je da će se utakmica nastaviti u 19:45. Čekamo odluku UEFE, koju ćemo saznati u ti vreme.

Nalazi se u bolnici i u stabilnom je stanju

ERIKSEN JE ŽIV!

Poslednja informacija sa stadiona u Danskoj je da navijači ostanu na svojim mestima. Ovo je ohrabrujuća vest.

Utakimca je prekinuta, Erisken je iznet sa terena. Još se ne zna ništa o njegovom stanju. Ni hoće li se utakmica nastaviti.

I dalje se ne igra na Parkenu, igrači se mole za Eriksenov život.

43. minut - Eriksen je pao bez svesti, brzo je stigla medicinska ekipa. Svi se hvataju za glavu, nadamo se da će biti sve uredu sa fudbalerom Danske.

40. minut - Martin Brajtvajt je šutirao pored desne stative, posle lepe akcije koju je započeo Eriksen, a njemu je loptu dao Vind.

EURO 2020

34. minut - Ponovo se ne igra zbog toga što je O Šogenesi leži na travi.

30. minut - Posle centaršuta Melea sudarili su se Uronen i Poulsen. Deblji kraj je izvukao fudbaler Danske koji je ostao da leži na travi.

25. minut - Napadač Barselone Martin Brajtvajt je pobegao svojim čuvarima i sa leve strane šutirao ka golu Finske ali samo je pogodio spoljni deo mreže.

23. minut - Umalo da Puki pobegne Danskim štoperima. Nije uspeo u tome i Finci su iz svega ovoga dobili samo aut.

22. minut - Posle kornera koji je izveo Eriksen, Dilejni se izvukao na ivici kaznenog i iz kolena šutirao preko gola.

19. minut - I Eriksen je oprobao svoj udarac na gol, jer je uvideo slobodan prostor ispred sebe. I ovoga puta je golman Finske dobro odbranio

15. minut - Sada je glavom pokušao Hejbjerg ali je ponovo sjajno intervenisao Hradecki.

12. minut - Ponovo je Vind pokušao. Ovoga puta je to bilo glavom, lopta je otišla pored gola.. Treba reći da su Danci već izveli tri kornera.

10. minut - Novi napad za Dansku preko Melea ćiji je udarac izblokiran u kaznenom prostoru od strane Sparva.

EURO 2020

7. minut - Prva prilika za Dance sa ivice kaznenog prostora je šutirao Vind, ali je odbranio Hradecki. Žestok početak Danaca.

3. minut - Počelo je žestoko na obe strane i već smo videli prvi žuti karton na meču. Dobio ga je Lod, zbog starta nad Brejtvatjom.

SASTAVI:

DANSKA (4-3-3): Šmajhel – Vas, Kjer, Kristensen, Mele – Eriksen, Hejbjerg, Dilejni – Poulsen, Brjatvajt, Vind.

FINSKA (4-4-2): Hradecki – Raitala, Arajuri, O Šonesi, Uronen – Lod, Kamara, Sparv, Toivio – Pohajanpalo, Puki.

Počela je utakmica na Parkenu.

Posle mečeva u grupi A, Euro kreće i za reprezentacije u grupi B.

Prvu utakmicu iz te grupe ćemo gledati između Danske i Finske koji se sastaju u Kopenhagenu na stadionu Parken.

Dancima će to biti velika olakšica, ta činjenica da će igrati na svom terenu.

Kad smo već kod njih, prva asocijacija na Dansku je ta čuvena 1992. godina kada su umesto Jugoslavije (zbog sankcija) otišli na Euro i tamo posle osvoili titulu prvaka. Danci su pre ovog takmičenja bili osam puta na Evropskom prvenstvu. Dnaska je do Eura stigla tako što je zauzela drugo mesto u grupi D.

Što se tiče Finske njima je ovo prvo učešće na Euru, i to su ostvarili kao drugolasirani iz grupe J kvalifikacija.

Ovaj skandinavski duel će suditi Entoni Tejlor iz Engleske.