ISPISAO JE NOVU STRANU ISTORIJE, A POTOM SAMOUVERENO DODAO: Još na poluvremenu sam znao da ću ga lobovati!

Svaka ti čast

Objavljeno: 23:33h

Fudbalska reprezentacija Češke savladala je Škotsku sa 2:0 u prvom kolu Evropskog prvenstva.

Junak meča je bio Patrik Šik koji je postigao dva pogotka, od kojih je jedan sa pola terena.

Napadač Bajera iz Leverkuzena je primetio da je golman Škotske Maršal izašao van kaznenog prostora i sjajno šutirao sa pola terena i pogodio mrežu.

Njegov udarac sa skoro 50 metara ušao je u istoriju kao gol postignut sa najveće udaljenosti računajući od 1980. godine.

- Još u prvom poluvremenu primetio sam da Maršal stoji daleko od gola. Odlučio sam da ću da probam da ga lobujem ako mi se ukaže prilika - rekao je Šik.

Potom se desio 52. minut i prilika da to ostvari.

- Kada je lopta išla prema meni, nisam razmišljao. Samo sam opalio i dao sjajan gol.