ŠVEDSKA JE PREŽIVELA ŠPANCE! Prva utakmica na EURU bez golova, mada velike zasluge za to ima Morata

Euro 2020 - Grupa E

Meč prvog kola grupe E između Španije i Švedske mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:33h

Španija i Švedska su odigrali 0:0.

Prva utakmica na Euru koja se odigrala bez golova. Špnaci su imali svoje prilike, možda najbolju je imao Alvaro Morata koji je u 38. minutu promašio veliku šansu. Pored njega je i Olmo promašo izglednu šansu. Dok je Švedska imala stativu kada je šutirao Isak.

EURO 2020

Drugi deo je opet počeo šansom Švedske jer je Berg promašio nešto što uglavnom pogađa. Špnaci su potom opsedali gol Šveđana, ali nisu uspeli da ga ugroze. Najbliži su bili u 90. minutu kada je Moreno glavom sa pet metara pogodio golmana Švedske.

EURO 2020

Kolika je dominacija Španije bila pokazatelj je i da su oni u jednom trenutku utakmice imali i 80 odsto poseda lopte. Ipak nismo videli golove na ovom meču.

Sledeću utakmicu Španci se sastaju sa Poljskom, dok Šveđani igraju protiv Slovačke.

Kraj utakmice

Drugo poluvreme

90+ 6. minut - Izgleda da je ovo bila poslednja prilika. Posle kornera sa leve strane, glavom je pokušao Moreno, ali je otišao pored gola.

90+3. minut - Nova velika šansa za Španiju! Opet je probio Alba po levoj strani i poslao loptu u srce kaznenog prostora, ali tamo ona samo pogodila Sarabiju i odbila se do Olsena

90. minut - Velika prilika za Špance, nakon centaršuta Sarabije Đerard Moreno je sa pet metara glavom šutirao ka golu, ali je ponovo odličan bio Olsen.

89. minut - Akcija Španije je završena ofsejdom. Moreno je bio u ofsajdu posle pasa Albe.

87. minut - Faul Sarabije nad Larsonom, sve manje vremena za Španiju. U međuvremenu nova promena kod njih Fabijan Ruiz je zamenio Kokea.

EURO 2020

84. minut - Nova dvostruka promena kod Švedske Kajuste i Forsberg ulaze, a izašli su Bengtson i Olson.

78. minut - Španci opsedaju gol Šveđana, posle jednog centaršuta sa leve strane ponovo je dobro intervenisao Olsen.

74. minut - Nova promena kod Švedske, Kraft je zamenio Lustiga

69. minut - Menja i Anderson Kuajson i Kleson su novi na terenu, a na klupu su se preselili Berg i Isak.

68. minut - Pokušao je Olmo posle odbitka, šutirao je iz kolena sa ivice kaznenog prostora, međutim ovaj udarac nije ugrozio gol Švedske.

EURO 2020

66. minut - Dvostruka izmena kod Španije. Ušli su Alkantara i Sarabija, dok su izašli Morata i Rodri.

63. minut - Nije prošao pas Olma ka Morati. Čuju se zvižduci na stadionu u Sevilji domaća publika je već nestrpljiva da vidi pogodak svoje reprezentacije.

61. minut - Velika prilika za Švedsku i to za Berga koji je posle pasa Isaka iz kaznenog šutirao pored gola.

58. minut - Istu sliku gledamo i u drugom poluvremenu, Španci ne mogu da postignu pogodak uprkos inicijativi. Šveđani se na drugoj strani dobro brane i čekaju svoju šansu.

50. minut - Novi pokušaj Morate, šutirao je odmah po prijemu, međutim ni ovoga puta nije bio precizan.

Prvo poluvreme

45. minut - Kraj poluvremena. Sem dve šanse u minutio ništa specijalno, možemo reći bačeno vreme.

41. minut - Ništa, ništa, ništa i pred sam kraj poluvremena dve šanse ogromne, po jedan sa obe strane. Nakon što je Morata promašio sve, Švedska je pogodila stativu.

38. minut - Alvaro Morata je promašio kuću! Neverovatno šta nije pretvorio u gol. Nakon greške odbrane švedske našao se sam ispred golmana Olsena, ali je sve na kraju pogrešno uradio.

37. minut - Prva šansa za Švedsku na utakmici, dobro nije šansa, polušansa.

32. minut - Ništa novo na olimpijskom stadionu u Sevilji. Španija ima posed, ali nema izglednih šansi.

23. minut - Naleteo je Koke na loptu nakon greške Šveđana, ali je tek tik prošla pored stative.

21. minut - Golman Španije Simon je prvi put dodirnuo loptu na meču, to pokazuje dominaciju Crvene furije.

16. minut - Danijel Olmo je imao fantastičnu šansu. Morata je asistirao, Olmo dobro šutirao glavom, ali je Olsen bio na visini zadatka i tako spasao Šveđane.

11. minut - Bez previše uzbuđenja. Španija ima posed, ali nema za sada opasnih napada.

5. minut - Španija je od starta stavila do znanja šta želi, konstantnim napadima i posedom potvrđuju već ulogu favorita.

Sastavi ekipa:

Španija: Simon – M. Ljorente, Laport, P. Tores, Alba – Koke, Rodri, Pedri – F. Tores, Olmo, Morata.

Švedska: Olsen – Lustig, Lindelef, Danijelson, Augustinson – S. Larson, Olson, Ekdal, Forsberg – Berg, Isak.

U drugom meču prvog kola grupe E snage će odmeriti Španija i Švedska.

Španci će imati ulogu domaćina, pošto se utakmica igra na Olimpijskom stadionu u Sevilji.

Špancima je ovo sedmo uzastopno učešće na Evropskim prvenstvima koje su osvojili dva puta (2008. i 2012.).

Što se tiče Šveđana oni su pod vođstvom aktuelnog selektora Jana Olofa Andersona završili kao prvi u svojoj grupi na Svetskom prvenstvu 2018. godine.

Međutim Šveđani su u četiri od pet učešća na Evropskom prvenstvu ispali već u grupnoj fazi, još od polufinala 1992.

Jedini prethodni susret dve ekipe na Evropskim prvenstvima odigrao se 2008. kada su Španci slavili rezultatom 2:1.

Podsetimo, u prvom meču ove grupe Slovačka je slavila protiv Poljske sa 2:1.