GOL O KOJEM ĆE SE DUGO PRIČATI: Patrik Šik je LUD ČOVEK, on i golman SAMI POBEDILI ŠKOTE

euro-grupa d

Kompletan tok meča možete pratili ste putem portala Espreso

Objavljeno: 23:30h

Fudbalska reprezentacija Češke savladala je Škotsku sa 2:0 u prvom kolu Evropskog prvenstva.

Junak meča je bio Patrik Šik koji je postigao dva pogotka, od kojih je jedan sa pola terena.

No, krenimo redom.

Prvo poluvreme je bilo poprilično dosadno i nije viđeno ni previše kvaliteta ni previše uzbuđenja.

Isticalo je prvih 45 minuta kada je Patrik Šik sjajno nadskočio rivale i doveo svoju selekciju u prednost i to posle centaršutacoufala.

U drugih 45 minuta je krenulo ono pravo. Ređale su se šanse na obe strane, a jedan od junaka golman Vaclik je sprečavao golove ostrvljana nadljudskim naporima.

Ne bi bilo nezasluženo da se tresla mreža Češke, ali sve napade rivala poništio je pomenuti Patrik Šik koji je savladao sa pola terena Maršala i to je bio jedan od najlepših pogodaka od kada se igra Evropsko prvenstvo.

Igrao se 50. minut i tada je stavljena tačka na ovaj meč.

Podsetimo, u istoj grupi su Engleska i Hrvatska. U njihovom duelu slavio je Gordi Albion sa 1:0.

SASTAVI:

ŠKOTSKA (5-3-2): Maršal - Henli, Kuper, Hendri - O'Donel, Armstrong, Mekgin, Mektomini, Robertson - Dajks, Kristi

ČEŠKA (4-2-3-1): Vaclik - Coufal, Čelustka, Kalas, Boril - Souček, Kral - Masopust, Darida, Jankto - Šik.

GOTOVO JE! 2:0!

90' Još četiri minuta, ali gotovo je ovde sve.

84' Minijatura Foresta, pobacao je rivale driblinzima kao amatere, ali njegov šut levom nogom nije završio u mreži.

75' Dajk je sada žestoko opalio Kalas po licu, trajala je pauza nekoliko minuta, ali dobro je Čeh.

66' Opet Dajks, opet Vaclik brani!

61' Sjajna prilika za za Škotsku, ali Armstronga sada nije imao sreće! A zatim i Dajks, ali brani Vaclik. Kakav meč, kakvo drugo poluvreme da budemo precizniji.

60' I dalje su svi pod utiskom zbog gola, takva je i situacija na terenu.

50' AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!! KAKAV GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jedan od najuboljih golova u istoriji Evropskih prvenstava! Sa pola terena Patrik Šiiiik!

49' Umalo autogol, kakva odbrana Vaclika! Kalas umalo da nespretnom reakcijom zatrese sopstvenu mrežu!

48' Kakvo ludilo, sad i Škoti napadaju! Ovo se čekalo, otvara se utakmica.

47' Razbranio se Maršal! Sjajno je šutirao Darida, ali čuvar mreže u 37.

POLUVREME JE! Dobro je da smo videli gol, biće veselo u nastavku!

42' Gooooooooooooooooooooool!!!! Nebeski skok Patrika Šika!!! 1:0 za Češku, e sada se utakmica sigurno otvara. Coufal je sjajno pogodio saigrača u obrvu!

39' Česi su malo došli do daha polse nekoliko minijatura Robertsona, sada ponovo imaju inicijativu.

32' Kakva šansa za Robertsona! Kao duh je ostao sam, gađao levicom sa leve strane, ali tek kakva odbrana Vaclika! Au!

18' Momak korena iz Australije Dajks je pokušao u stilu Pipa Inzagija posle centaršuta Robertsona, ali lopta tik pored stative. Kreće prava priča na ovom meču!

16' Kakva asistencija Jankta, izvadio je loptu iz bureta što se kaže, gađao je Šik, ali brani Maršal. Prva prava prilika!

13' Česi polako preuzimaju inicajativu i pokušavaju da sagrade napad. Ipak, za sad je sve to jalovo.

8' Za sad nema većih uzbuđenja na meču, što se kaže početno opipavanje snaga.