LEVADNOVSKI I DRUŽINA RAZOČARALI: Slovaci napravili iznenađenje i zasluženo osvojili tri boda!

Euro 2020 - Grupa E

Objavljeno: 23:31h

U prvom kolu Grupe E Slovačka je savladala Poljsku 2:1.

Bolje su otovrili Poljaci utakmicu i bili su ti koji su vršili pritisak. Slovačka se odlučila na odbranu svog gola.

Ipak, nakon jedne polukontre, dogodio se šok za Poljake, pošto je u 18. minutu bravurama Maka izmešao odbranu poljaka i šutirao u bliži ugao, pa se lopta od golmana Ščensnia odbila u mrežu.

Tada kao da je voda ušla u uši Levandovskom i drugovima koji nisu uspeli da se povrate.

Čim je počelo drugo poluvreme, odmah su Poljaci stigli do izjednačenja, tačnije 29 sekundi od sudijskog zvižduka i to preko Linetija.

Kidisali su od tog momenta na gol Dubravke, želeli su što pre da dođu do preokreta, ali onda jedan nemotren potez Krihovjaka raspršio je snove Poljaka. Naime, nakon grubog starta sudija mu je pokazao drugi žuti karton.

Šest minuta od tog momenta, tačnije u 69. Slovačka dolazi do novog vođstva, pošto je Škrinijar iskoristio dobar cenaršut i matirao golmana Poljske.

Do kraja pokušavale su obe ekipe, ali pogodaka više nije bilo.

U sledećem kolu Slovačka će igrati sa Švedskom, dok će Poljaci morati da se vade protiv Španije.

90+4. - KRAJ UTAKMICE! Veliko iznenađenje su priredili Slovaci. Sada Poljacima ostaje da se vade protiv Španije i Švedske.

90. minut - Nemaju snage više Poljaci, sve bliže su porazu, Slovačka postavila dobar bedem i samo čeka poslednji sudijski zvižduk. Igraće se još četiri minuta.

81. minut - Pokušavaju poljaci da ponovo izjednače, ali su im napadi jalovi, sa druge strane Slovačka čeka šansu iz kontranapada.

69. minut - GOOOOL! Iskoristili su Slovaci igrača vipe i samo šest minuta nakon crvenog kartona Krihovjaka stigli su do novog vođstva. Dobar centaršut iz korenra iskoristio je Škrinijar.

62. minut - CRVENI KARTON! Ne promišljen potez Krihovjaka, koji je nagazio Slovaka i dobio drugi žuti karton, pa je nakon sata već završio utakmicu. Poljaci su sada pred teškom misijom.

59. minut - Smirila se igra, ali opet su Poljaci ti koji imaju inicijativu, ali ozbiljnih šansi nema.

51. minut - Nastavlja se opsada gola Dubravke, ponovo je u naletu bio Lineti, ali je ovaj put šutirao u golmana.

46. minut - GOOOOOOL! Taman što se krenulo sa centra Poljska je stigla do vođstva. Lineti je uspeo da probije odbrambeni štit Slovaka i tako donese izjednačenje!

Kraj prvog poluvremena

45. minut - Gledali smo dobar fudbal u prvom poluvremenu. Početak je delovao obećavajuće za Poljake, ali je gol u 18. minutu poremetio Levandovskog i drugove. Tada se rasplamsala borba na terenu i na kraju zasluženo vođstvo Slovaka nakon prvih 45 minuta.

43. minut - Primio je loptu levandovski na šest metara od gola Dubravke, ali je loptu poslao daleko od okvira.

36. minut - Ponovo pokušaj Poljaka, ali sada je Zjelinski bio neprecizan. Iako su imali više udaraca od Slovaka, nijedan nije išao u okvir gola.

34. minut - Pokušava Poljska da stigne do izjednačenja. Pokušao je Krihovjak sa 18 metara, ali nije bio precizan.

26. minut - Rasplamsala se vatra na terenu. Ređaju se šanse na obe strane, gledamo dobar fudbal.

18. minut - GOOOOOOOOOL!!!!! Mak je napravio bravuru, ušao je u šesnaesterac Poljaka i šutirao u bliži ugao, ona je na putu zakačila jednog golmana Poljske i ušla u gol!

14. minut - AUUUU kakva prilika za Slovake. Gotovo bez šanse su bili Slovaci, ali iznenada Duda je našao prostor da uputi šut, a lopta je prošla tik pored stative gola Ščensnia.

11. minut - Nastavlja se pritisak Poljaka, ređaju se šanse pred golom Slovaka, ali za sada nije bilo opasne prilike.

5. minut - Poljaci su krenuli agresivnije, Levandovski je već do sada uputio dva šuta, ali nijedan nije stigao do gola Dubravka.

2. minut - Odmah na startu oštar start nad Hromadom, ali je je Krihovjak prošao bez opomene.

Startne postave:

Poljska: Ščensni – Berešinski, Glik, Bednarek, Ribus – Lineti, Krihovjak, Klih – Zjelinski – Jozvjak, Levandovski.

Slovačka: Dubravka – Pekarik, Šatka, Škrinijar, Hubočan – Haraslin, Kucka, Hromada, Mak – Hamšik, Duda.