JOŠ 1 IGRAČ BORUSIJE UŠAO U ISTORIJU EURO-a: Belingem najmlađi fudbaler koji je zaigrao na EP-u!

euro 2020

Zanimljivo, juče se još jedan fudbaler Borusije upisao u istoriju EURO-a

Vezni fudbaler Engleske Džud Belingem postao je danas najmlađi igrač, koji je odigrao utakmicu na Evropskom prvenstvu.

Fudbaler Borusije Dortmund ima 17 godina i 349 dana, a u igru je ušao u 82. minutu na meču protiv Hrvatske.

Prethodni najmlađi igrač, koji je nastupio na Evropskom prvenstvu, bio je Holanđanin Džetro Viljems sa 18 godina.

Viljems je za Holandiju igrao na EURO-u 2012. godine, u Poljskoj i Ukrajini.

Engleska je sa 1:0 pobedila Hrvatsku, i tako im je nanela prvi poraz na startu Evropskog prvenstva.

Zanimljivo, juče se još jedan fudbaler Borusije upisao u istoriju EURO-a. Toma Munije je na meču Belgije i Rusije postao prvi igrač koji je postigao gol u prvom poluvremenu kao rezervista.