TOMA MUNIJE ISPISAO ISTORIJU: Niko pre ofanzivnog desnog beka Belgije nije to uspeo za 60 godina EP-a! (VIDEO)

euro 2020

Iskusni Munije, samo sedam minuta po ulasku u igru pokazao je ono što svi već dobro znamo - da ima sjajan njuh za gol, iako je po vokaciji desni bek

Objavljeno: 23:15h

Timoti Kastanj je dobio prednost na poziciji desnog beka reprezentacije Belgije nad Tomom Munijeom za utakmicu sa Rusijom u Sankt Peterburgu.

Ipak, igrač Lestera je u sudaru sa Kuzjajevim dobio jak udarac zbog koga je zamenjen u 27. minutu.

Toma Munije

Rezervista, iskusni Munije, samo sedam minuta kasnije je pokazao ono što svi već dobro znamo - da ima sjajan njuh za gol, iako je po vokaciji desni bek.

Posle loše reakcije golmana Šunina, natrčao je na odbijenu loptu i preciznim i oštrim udarcem je smestio u gol za vođstvo "Crvenih đavola" 2:0 u prvoj utakmici EURO-a 2020.

Time je postao prvi igrač u istoriji Evropskih prvenstava koji je dao gol u prvom poluvremenu nakon ulaska u igru sa klupe.

Inače, bivši igrač PSŽ-a a sada Borusije Dortmund, postigao je osam golova za nacionalni tim na 48 utakmica.

Avgusta 2017. je protiv Gibraltara (9:0) čak stigao do het-trika, ali i četiri asistencije!