AUSTRIJANCI U FINIŠU SLOMILI OTPOR MAKEDONACA: Arnautović overio trijumf, Pandev ušao u istoriju!(VIDEO)

euro 2020 - grupa c

Sva dešavanja mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 23:23h

Utakmicom selekcija Austrije i Severne Makedonije (3:1) u Bukureštu počelo je takmičenje u Grupi C Evropskog prvenstva.

U ovoj grupi se još nalaze favorit Holandija i Ukrajina koji svoj meč igraju s početkom od 21 čas.

Makedonci su debitanti na velikoj smotri i već su samim plasmanom ostvarili istorijski uspeh, ali svakako vide svoju šansu.

Austrija se drugi put uzastopno plasirala na završni turnir, a još su bili učesnici 2008. kao domaćini.

Od starta je u austrijskom timu priliku dobio Saša Kaladjžić, a Aleksandar Dragović je komandovao odbranom do poluvremena kada je zamenje, moguće zbog povrede posle duela sa Trajkovskim.

Austrijanci su poveli u 18. minutu posle teledirigovanog centaršuta Zabicera na drugu stativu gde je spretnoi reagovao Lajner.

Ali, deset minuta kasnije, erupcija navijača Makedonije. Pogrešili su prvo Hintereger, pa i golman Bakman, a Pandev je iskoristio poklon i sproveo loptu u praznu mrežu.

Igralo se zatim bez većih prilika sve do 63. minuta kada je Bakman dobro odbvranio udarac Bardija, a već sledećeg minuta istakao se i Dimitrievski posle udarrca glavom Gregoriča.

Fudbalska reprezentacija Austrije

Rezervista je ipak vratio 'Das tim' u prednost u 78. minutu kada ga je centaršutem pronašao Alaba.

Sve dileme je otklonio takođe rezervista Arnautović posle divne asistencije petom Lajmera.

Austrija: Bakman – Lajner, Dragović, Hintereger, Ulmer – Baumgartner, Lajmer, Šlager, Alaba – Sabicer – Kalajdžić.

Severna Makedonija: Dimitrievski – Nikolov, Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski – Bardi, Ademi, Elmas – Trajkovski, Pandev.

II POLUVREME

90+5. minut - kraj utakmice.

90+2. minut - sada je Dimitrievski zaustavio Lajmera u novoj kontri.

90. minut - GOL - Lajmer je sjajno petom izbacio Arnautovića kojie je predriblao Dimitrievskog i rešio pitanje pobednika - 3:1!

85. minut - strelac prvog gola na utakmici, Štefan Lajner, dobio je žuti karton zbog faula kojim je prekinuo kontru Makedonaca. Milan Ristovski je zamenio Musliua.

82. minut - Tričkovski je u igri umesto Bardija.

78. minut - GOL - Alaba je sjajno centrirao, a Gregorič svojim petim golom za nacionalni tim vratio prednost Austriji - 2:1!

74. minut - Makedonci sau odbili opasan napad pa u kontri pripretili, ali je Hintereger u poslednji čas izblokirao Elmaza.

64. minut - sada velika šansa za Austrijance - Gregorič je skrenuo glavom centaršut pod prečku, ali je Dimitrievski sjajno odbranio.

63. minut - Bardi je imao veliku priliku, ali je Bakman odlično odbranio. Opet se lopta odbila do Pandeva čiji lob udarac nije bio precizan. Bejtulai je zamenio Nikolova.

58. minut - Arnautović je zamenio Kalajdžića, a Gregorič Baumgartnera.

56. minut - Dimitrievski je boksovao loptu, ali je pritom, dobio udarac. Pruža mu se pomoć. Nastavio je duel.

52. minut - Alioski je grubo kako on ume faulirao Šlagera i zakuvao gužvu na terenu. Kažnjen je žutim kartonom.

1 / 5 Foto: AP / Vadim Ghirda

I POLUVREME

45+2. minut - jalovi napadi "Das tima", Makedonci su odoleli. Idemo na pauzu.

43. minut - Trajkovski je opravdano kažnjen žutim kartonom jer je laktom u skoku udario Dragovića. Štoper se pridigao i nastavaio utakmicu.

37. minut - Ristovski je akciju završio udarcem visoko preko gola.

28. minut - GOL - neverovatno šta su uradili Austrijancui. Hintereger je napucao saigrača, onda istrčali Bakman nije uhvatio loptu, ali je zato oborio Alabu. Sve je iskoristio Goran Pandev i prosledio loptu u praznu mrežu - 1:1.

22. minut - sada je Zabicer pronašao Kalajdžića kojki je ipak šutirao pravo u Dimitrievskog.

18. minut - GOL - Zabicer je poslao teledirtigovan pas na drugu stativu gde ga je spretno dočekao Lajner i savladao Dimitrievskog - 1:0!

15. minut - Pandev po običaju zadaje najviše problema Austrijancima koji ipak imaju veći posed lopte.

10. minut - oprezan početak na obe strane. Baumgartner je dobro skočio, ali samo dodao loptu do golmana Makedonije.

1. minut - počela je utakmica.