ENGLEZI PRVI PUT U ISTORIJI POBEDOM OTVORILI EURO: Hrvati nisu imali rešenja za čvrstu igru Albiona! (VIDEO)

euro 2020 - grupa d

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:21h

Počeli su i mečevi u grupi D Evropskog prvenstva 2020, gde se nalaze Engleska, Hrvatska, Češka i Škotska.

Današnji program trećeg dana EURO-a, otvorili su na Vembliju selekcije Engleske i Hrvatske, adomaćin je slavio minimalni trijumf (1:0).

Ovo je bila repriza polufinala sa poslednjeg Svetskog prvenstva, kada su "Vatreni" slavili i senzacionalno otišli u finale.

1 / 5 Foto: EPA/Carl Recine

U prvom delu je najzanimljiviji detalj viđen već u šestom minutu kada je Foden zatresao stativu hrvatskog gola. Ipak, obe ekipe su više vodile računa o sopstvenom golu nego o napadanju.

Tako se ušlo i u drugi deo, ali sve se promenilo posle gola Rahima Sterlinga u 57. minutu. Filips ga je sjajno uposlio prethodno iskoristivši iznenada stvorenu rupu u odbrani Hrvatske.

Potom se zaigralo otvorenije, Kejn je propustio izglednu priliku, a na drugoj strani Kovačić. Zapretio je i Maunt iz slobodnjaka, a onda je Albion ipak uspeo da uvede utakmciu u mirnij itok i sačuva prednost do kraja.

Sutra se u okviru ove grupe sastaju Škotska i Češka republika.

SASTAVI:

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford, Voker, Stouns, Mings, Tripije - Filips, Rajs - Sterling, Maunt, Foden - Kejn.

HRVATSKA (4-1-4-1): Livaković - Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Brozović - Kramarić, Modrić, Kovačić, Perišić - Rebić.

Vembli

II POLUVREME

90+5. minut - Pašalić je imao poslednji pokušaj, ali preko gola. Zaslužena pobeda Engleske.

90+2. minut - Kalvert-Luin je ušao umesto strelca jedinog gola Sterlinga.

90. minut - gledaćemo četiri minuta nadoknade.

85. minut - iskoristio je selektor Hrvatske poslednjitermin za izmene. Pašalić je zamenio Kovačića.

82. minut - Englezi su umrtvili igru i čuvaju prednost. Kejna je zamenio talentovani Belingem.

Garet Sautgejt

78. minut - Bruno Petković je u igri umesto Rebića.

74. minut - posle slobodnog udarca Engleza lopta je "sela" prvao ispred Sterlinga na ivici šesnaesterca, ali je on prebacio gol. Stons se žali na povredu ili grčeve.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske

70. minut - Modrić je iz kornera poslao loptu na ivicu šesnaesterca, ali vojel koji je uhvatio Brozović nije bio opasan. Odmah potom zamenio ga je Vlašić, a Brekalo Kramarića. Kod Engleza, Rešford je ušao u igru umesto Fodena.

67. minut - solidan pokušaj Maunta iz slobodnog udaraca sa oko 22 metra, malo iznad prečke.

65. minut - najbolja prilika za Hrvate do sada - posle prodora po desnoj strani, Kovačić je natrčao na povratnu, ali je šutirao neprecizno.

Hari Kejn

59. minut - Kejn je natrčao na drugoj stativi na dobar centaršut ali nije pogodio gol, odlična šansa da se prednost duplira.

57. minut - GOL - ispao je Vrsaljko, napravila se rupa u odbrani Hrvatske koju je dobrim potezima iskoristio Filips i sjajno proigrao Sterlinga, a ovaj uspeo da savlada Livakovića - 1:0!

55. minut - Modrić je iznenada oprobao udarac sa distance, ali bez većih problema za Pikforda.

46. minut - drugi deo igre je počeo problematičnom reakcijom Maunta, ali nije bilo prave opasnosti za Pikforda.

I POLUVREME

45. minut - Poluvreme na Vembliju, bez golova. Početak je obećavao gde us Englezi pogodili stativu, ali smo posle toga gledali jednu dosadnu utakmicu.

41. minut - Posle sjajnog dugog pasa Mingsa, loptu je prihvario Sterling a njegov trk ka golu je zaustavio Ćaleta-Car koji je igrao rukom. Tripije je izeo slobodnjak, ali je samo pogodio živi zid, tačnije Perišića u glavu.

39. minut - Akcija Engelske se završila tako što je Filips bio u ofsajdu.

34. minut - Nisu više ti napadi Engleza kao i prvom delu utakmice, sada oni čekaju da se otvori neki prostor za brzonogog Fodena ili Sterlinga. Mirniji period utakmice.

1 / 4 Foto: EPA/Justin Tallis

31. minut - Period utakmice gde Hrvatska ima više loptu u posedu.

28. minut - Lep prodor Vrsaljka po desnoj strani, ubacio je loptu u kazneni ali je potom loše zahvatio Perišić i poslao je preko gola.

26. minut - Izveo je Tripije aut, lopta je došla do Sterlinga koji je odmah po prijemu šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

24. minut - Sada se malo težište igre prenelo na drugu stranu i to su pokušali da iskoriste Englezi ali je Foden bio zaustavljen.

17. minut - Kejn je šutirao glavom ka golu Hrvatske, ali je bio u ofsajdu, tako i da je postigao gol ne bi se priznao.

12. minut - Ne mogu Hrvati da iznesu loptu na suprotnu polovinu. Veliki pritisak Engleske

8. minut - Novi opasan napad domaćih lepu akciju, Maunta, Fodena i Sterlinga nije rezultovao golom već samo korenerom. Posle kog su Englezi imali novi pokušaj.

6. minut - Prvi napad Engleske je završio na levoj stativi Livakovića. Foden je šutem sa desne strane šutirao i na sreću Hrvata pogodio okvir gola.

3. minut - Kod Engleza je trenutno lopta, oni diktiraju ritam od početka, što se i očekivalo.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli Englezi.