ZVEZDA OSVOJILA DUPLU KRUNU: Borjan heroj, Partizan ponovo izgubio posle penala (VIDEO+FOTO)

KUP SRBIJE, FINALE

Kompletan tok finalne utakmice mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 22:12h

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pošto su posle penala bili bolji od Partizana 4:3. U regularnom delu i posle produžetaka nije bilo golova.

U prvom poluvremenu bilo je dosta prilika. Zvezda je bolje otvorila utakmicu imala dve prilike u prvih 15 minuta kada je orvi put ozbiljno zapretio i Partizan. Falćineli je bio tragičar u prvom poluvremenu pogotovu u 42. Minutu kada je propustio lepu priliku.

Zvezda je bila bolja I u drugom poluvremenu, a najbolja šansa viđena je u 76. Minute kada je Ben centrirao, a Milunović glavom šutirao.

Istrošeni I umorni igrači nisu mnogo toga pokazali u produžetcima, pa je pobednik morao da bude odlučen posle penala. Borjan je odbranio dva udarca i tako postao heroj crveno-belih.

PENALI:

0:1 - Natho dovodi Partizan u prednost

1:1 - Rodić pogađa

1:2 - Živković je precizan

2:2 - Pankov je precizan iako je Stoković zakačio loptu

2:3 - Stevanović pogađa na oproštaju od Partizana

3:3 - Krstović ponovo vraća sve na početak, Stojković dobija drugi žuti karton neće braniti do kraja penal serije

3:3 - Odbranio je Borjan udarac Jojića

Milan Borjan, FK Crvena zvezda

4:3 - Nikolić je dao gol, Zvezda vodi

4:3 - Štulić je promašio, Borjan još jednom odbranio, Zvezda je osvajač Kupa Srbije

FK Crvena zvezda

120' Penali će odlučiti ko osvaja Kup Srbije

119' Stojković je dobio žuti karton zbog odugovlačenja

111' Urošević nije više mogao da izdrži, uhvatili su ga grčevi tako da je umesto njega u igru ušao Živković

108' Pripretio je Partizan, ali je Stevanović šutirao pored gola

106' Na startu drugog produžetka izmena u Partizanu u igru je ušao Filip Stevanović umesto Saše Zdjelara

PRVI PRODUŽETAK:

105' Iskliznula je lopta Borjanu, Šćekić je šutirao, ali nije bilo gola. Posle ove prilike završen je prvi produžetak

104' Srnić je šutirao pored gola iz dobre kontre, imao je čini se i boljih rešenja, ali je on odlučio sve sam da završi. Žuti karton zbog protesta dobio je trener Partizana, Aleksandar Stanojević

101' Umesto Bena u igru ulazi Krstović

99' Prvi udarac u produžetcima, Lutovac je šutirao, a Borjan lako intervenisao

91' Na samom početku prvog produžetka dvostruka izmena u Zvezdi, Falćineli - Vukanović i Degenek - Ivanić

DRUGO POLUVREME:

90+3 Kraj regularnog dela finalne utakmice, nije bilo golova, igraće se produžetci

90' Igraće se još tri minuta

87' Izmena u ekipi Partizana, izlazi Holender, a ulazi Štulić

86' Još jednom žuti karton ovoga puta za Gobeljića

84' Zdjelar je dobio žuti karton

78' Nova velika šansa za Zvezdu, Ben je odličnim potezom izbacio čuvara i vratio loptu na peterac, ali je Partizan ipak uspeo da se odbrani

76' Najbolja šansa za Zvezdu, Ben je centrirao, Milunović glavom šutirao, sjajno je odbranio Stojković

FK Partizan, FK Crvena zvezda

72' Dvostruke izmene u oba tima, Lazar Marković i Jović izašli su u ekipi Partizana, Natho i Lutovac su u igri. Kod Zvezde su iz igre izašli Katai i Gajić, a ušli su Srnić i Gobeljić

65' Prva izmena u ekipi Crvene zvezde, Kanga je izašao, a u igru ulazi Nikolić

64' Loša komunikacija Borjana i Pankova, Šćekić se ubacivao iz drugog plana, ali je sve uspeo da rašcisti Gajić

62' Katai je šutirao preko gola, a Lazar Marković je dobio prvi žuti karton na finalnoj utakmici, odmah zatim požiteo je i Ben

59' Jojić je izveo korner za Partizan, a Vujačić šutirao glavom preko gola

54' Pomoćni sudija ima problema sa zastavicom

FK Crvena zvezda, FK Partizan

46' Nastavljena je utakmica u Beogradu. Izmena u ekipi Partizana, izlazi Marković ulazi Ostojić

PRVO POLUVREME:

Statistika kaže da smo videli osam udaraca u prvom poluvremenu. Šest puta je pretila Zvezda, dok je dva udarca uputio Partizan

45' Kraj prvog poluvremena, Zvezda je imala više prilika, ali je rezultat 0:0

44' Ben nije imao dovoljno sreće da savlada Stojkovića pošto je loptu zahvatio ramenom

42' Neverovatno šta Falćineli nije uspeo da pogodi sada, lopta je ipak i ovoga puta završila pored gola

37' Jović je bio u dobroj prilici za Partizan, ali je šutirao pored gola

32' Slobodan udarac za Crvenu zvezdu, Katai je šutirao ali je golman Stojković bio na mestu

30' Velika šansa sa Partizan, Marković i Jojić su bili u prilici, ali nisu uspeli da zatresu Zvezdinu mrežu

23' Najbolja šansa od početka utakmice, centrirao je Ivanić, a Falćineli je šutirao pored gola, ostaje 0:0

15' Prva prilika za Partizan, pokušao je Jojić

7' Nova dobra prilika za crveno-bele, Ivanić je šutirao pored gola

6' Partizan je izveo korner, ali nije bilo veće opasnosti

2' Prva šansa na utakmici koju je promašio Falćineli

1' Počela je finalna utamica na stadionu "Rajko Mitić"

18:30 - Fudbaleri Partizana izašli su na zagravanje:

18:25 Poznati su sastavi timova:

FK Crvena zvezda, FK Partizan, Sastavi Finale Kupa 2021

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Ben, Ivanić, Kanga, Katai, Falčineli Partizan: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Šćekić, L. Marković, Jović, Jojić, Holender

18:12 Kao što je poznato i ova utakmica večitih rivala proći će bez navijača, a kako izgleda prilaz stadionu "Rajko Mitič" možete videti u narednim slikama koje šalje naš reporter sa lica mesta

1 / 3 Foto: Espreso

Došlo je vreme da se odigra i poslednja utakmica u fudbalskoj sezoni 2020/2021 kada je reč o Srbiji. U finalu Kupa snage će odmeriti večiti rivali Crvena zvezda i Partizan.

Zvezda na ovom meču želi bi zaokruži sjajnu sezonu i osvoji dugo čekanu duplu krunu, dok sa druge strane Partizan želi da osovji Kup i tako spasi sezonu.

Nažalost i ovoga puta zbog poznate situacije oko pandemije koronavirusa publike na stadionu neće biti. Crvena zvezda dugo čeka na pehar u Kupu Srbije, punih devet godina, dok bi crno-beli bi osvojili prvi trofej još od 2019. godine, kada su, takođe na stadionu "Rajko Mitić" podigli pehar namenjen pobedniku Kupa.

Ove sezone odigrana su dva derbija. Na stadionu u Humskoj nije bilo pobednika (1:1), dok je Zvezda slavila na svom terenu sa 1:0.

Pred finalni meč, trener Crvene zvezde Dejan Stanković je izjavio:

- Moja očekivanja, kao i svih u klubu, jesu da zaokružimo divnu sezonu, spektakularnu, sa 'duplom krunom'. Iako smo osvojili prvenstvo tri ili četiri nedelje pre kraja, radili smo i spremali se i za ovaj Kup i za nešto u budućnosti, jer je prioritet Zvezde grupna faza. Spremali smo se, radili na detaljima, svim sitnicama jer znamo da derbi odlučuju takve stvari. I prošli derbi je odlučio jedan korner. Tako bi moglo da bude i ovog puta - izjavio je trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević rekao je najavi meča da veruje u dobar rezultat u finalu i da su njegovi fudbaleri motivisani i spremni za duel sa Crvenom zvezdom.

- Nema bolje stvari za sve nas. Zadovoljni smo i srećni, ovo je veliki praznik za srpski fudbal, bez obzira na dešavanja i kako sve funkcioniše. Presrećan sam zbog toga što ću biti deo te velike utakmice. Potpuno smo spremni, motivisani i maksimalno koncentrisani da napravimo dobar rezultat, osvojimo kup i obradujemo navijače - rekao je Stanojević i dodao:

- Verujemo. Ako mi ne verujemo, niko ne može da veruje u nas. Bitno je da smo između sebe pravi, to smo pokazali više puta. Derbi odlučuju nijanse. Verujem u pobedu - kazao je Stanojević.