NISMO USPELI DA OSVOJIMO KUP! I ove godine smo izgubili sa penala 0:0 (4:3)

finale kupa srbije

U poslednja dva finala smo pobedili

Objavljeno: 22:26h

Izgubili smo posle penala ni ove sezone nismo osvojili ni jedan trofej.

Prvo poluvreme je proteklo u našoj opreznoj igri gde smo imali manje loptu u posedu. A najbolju prliku za gol smo imali u 31. minutu kada je šansu propustio Jović. Opet je Nemanja bio u prilici kada je u 37 minutu slabo šutirao iz kaznenog prostora. Mora se reći da smo imali veliku sreću da ne gubimo jer su oni propustli velike prlike preko Falćinelija i to sve posle prodora sa desne strane.

FK Partizan

Drugi deo smo počeli kao i prvi sa dosta opreznom igrom gde smo morali da se branimo na početku, uglavnom su se šanse stvarale iz prekida kada smo imali priliku u 59. minutu preko Vujačića, a u 66. nismo iskoristili grešku Borjana i Pankova koji se nisu dobro sporazumeli.

Sem toga imali smo i nekoliko akcija ka golu koje nismo pretvorili u šanse. A mnogo sreće smo imali u 78. minutu kada je Urošević spasio čist gol jer je izblokirao Nikolića. Sve u svemu 90 minuta je prošlo u opreznoj igri.

FK Partizan

U prvom produžetku smo pokušali preko Natha (pored gola) i Lutovca (iz okreta pravo u golmana). A pred kraj prvog pridužetka je šansu propustio Šćekić koji nije pretvorio u gol šansu kada je Borjan ispustio loptu, jer je pogodio Zvezdinog igrača.

Drugi produžetak je počeo prilikom za Stevanovića koji je pogodio spoljni deo mreže. A do kraja beležimo i pokušaj Štulića glavom pored gola. Penali odlučuju ko osvaja Kup ove godine

PENALI

4:3 Štulić nije pogodio, izgubili smo.

4:3 Oni su dali gol.

3:3 Jojićev šut je odbranio Borjan.

3:3 NIje sad odbranio Stojke, ali je potom odgurnuo Krstovića posle kog je dobio žuti karton. Zakuvalo se na terenu.

II PRODUŽETAK

115. minut - Posle centaršuta Živkovića, Štulić glavom pored gola.

111. minut - Ne može više Čaki, njega menja Živković.

109. minut - Na povredu se žali Urošević!

FK Partizan

108. minut - Upravo je Fića imao šansu, ali je volejem pogodio samo spoljni deo mreže.

106. minut - Filip Stevnović je zamenio Zdjelara.

Kraj prvog produžetka

I PRODUŽETAK

105. minut - KAKVA ŠTETA ŠTO ŠĆEKIĆ NIJE OVO ISKORISTIO! Posle centaršuta sa desne strane loptu je ispustio Borjan, šutirao je Šćekić ali je samo pogodio jednog njihovg igrača.

104. minut - Mogao je sudija da svira faul nad Lutovcem pred kaznenim prostorom. Bunio se Stanojević, ali je samo dobio žuti karton.

FK Partizan

100. minut - Iz okreta je Lutovac šutirao pravo u Borjana.

95. minut - Faul nad Miljkovićem, lopta za nas.

91. minut - Natho je šutirao pored gola.

Krenulo je dodatnih pola sata

Kraj regularnih 90. minuta

II POLUVREME

89. minut - Vujačiću se ukazuje pomoć, nadoknada vremena je tri minuta.

87. minut - Nova izmena kod nas, Holendera je zamenio Štulić.

83. minut - Posle jednog perioda igre kada smo mi bili bolji opet su oni preuzeli konce igre imali su još jedan korner, i moramo da izdržimo trenutne minute. Žute kartone dobili Zdjelar i Miljković.

78. minut - Možda i najbolja šansa za njih kada je posle pasa Bena gol odbranio Urošević jer je izblokirao Nikolića.

76. minut - Ponovo su pokušali posle kornera preko Milunovića, srećom je lopta išla pravo u Stojkovića.

72. minut - Dvostruka izmena kod nas izlaze Marković i Jović, a ulaze Natho i Lutovac

66. minut - Kakva šteta što posle centaršuta Markovića i greške Pankova i Borjana nije neko to iskoristio nego smo samo dobili korner, iz kog nismo ništa uradili.

63. minut - Dve dobre akcije koje nismo uspeli da pretvorimo u gol šanse, krenuli smo da igramo. Delujemo agresivnije.

61. minut - Žuti za Markovića zbog prigovora.

60. minut - Oni su pokušali preko Kataija kada je on sa nekih 11 metara šutirao preko gola.

1 / 5 Foto: Starsport©

59. minut - Dobra ideja kod kornera kada je sa prve statite pokušao Vujačić ali je lopta otišla preko gola.

57. minut - Faul nad Vujačićem, i dalje čekamo svoju šansu da protivnik pogreši, mada smo sada izašli u visok presing u time zbunili rivala.

53. minut - Ostojić zaustavio Ivanića, i drugo smo počeli isto kao i prvo gde čekamo svoju priliku i uglavnom stojimo iza lopte.

50. minut - Imali su korner, posle koga smo mi osvojili loptu, jer se Holender dobro zagradio.

Nije mogao više Sveta Marković povreda ramena je bila jača, umesto njega je ušao Ostojić.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

45. minut - Faul nad Vujačićem, igra se još minut nadoknade vremena.

43. minut - Opet sreća je bila na našoj strani jer je novu veliku priliku za njih propustio Falćineli, i opet je lopta ušla u kazneni ušla sa leve strane.

41. minut - Dobrim presingom smo iznudili grešku Zvezde loptu su poslali u aut.

37. minut - Nova šansa za nas! Jojić je centrirao Jović prihvatio loptu u kaznenom ali je slabo šutirao.

35. minut - Ponovo opasnost za naš gol po desnoj strani posle lošeg ispucavanja Svete Markovića, srećom je iz kaznenog izbacio loptu Vujačić.

31. minut - JAO BRE JOVIĆU! Posle auta sa leve strane Marković je dao pas Joviću, ali je Nemanja poslao loptu paralelno sa gol linijom šteta što neko nije natrčao na nju.

28. minut - Deluje da u odbrani nismo dovoljno blizu jedni drugih mnogo prostora imaju oni na našoj polovini. Moramo biti čvršći pozadi.

25. minut - Dosta sreće smo sad imali, jer je posle centaršuta Ivanića Jović promašio loptu potom je Gajić šutirao a loptu u mrežu nije ubacio Falćineli. Već dva puta smo probijeni po desnoj strani.

22. minut - Imali smo dobru kontru i kada je pas Zdjelar dao Jojiću, on umesto da šutira odlučio se na pas ka Joviću i tu pogrešio, šteta mogli smo da budemo opasniji.

21. minut - Bila je lopta na njihovoj polovini, mnogo smo kombinovali ali nismo ponovo zapretili. Igramo dosta oprezno.

19. minut - Daj bre sudija šta sviraš svaki kontakt!

15. minut - Prva prilika za nas, Jović je povukao akciju uposlio Jojića koji je šutirao na gol, ali je odbranio Borjan.

10. minut - Deluje da su oni malo bolje ušli u utakmicu, više se igra na našij polovini. Imali su i sve prilike za gol, ali nadamo se da ćemo brzo i mi imati svoje prilike.

6. minut - Imali smo prvi korner koji je izveo Jojić, ali iz njega nismo zapretili golu Zvezde.

3. minut - Sveta Marković je ostao na zemlji posle duela sa Kataiem, ali srećom je sve uredu.

2. minut - Več je opasno bilo po naš gol, Falčineli je šutirao pored desne stative.

Počelo je finale Kupa, prvi sa centra su krenuli naši fudbaleri.

Pre početka utakmice je intonirana himna Srbije!

Juče je na konferenciji za novinare Stanojević je rekao da će napusiti teren ako na tribinama bude više ljudi od najavljenog broja. Videćemo da li će se to desiti. Da se bacimo malo na igrače, Suma sigurno ne igra danas, Stanoje je juče rekao da ne postoji ni promil šanse, u Kupu nema pravilo bonusa i sad je pitanje koliko će igrača do 21. godine biti u prvoj postavi.

Do finala smo stigli pobedama nad Bačkom (2:0), Metalac (1:0), Voždovac (4:0) i Vojvodinu u polufinalu (1:0).

Mi sa njima u finalima imamo lep učinak jer smo ih pobedili u poslednja dva, prvo na našem stadionu golom Milenkovića 2017. godine, a onda 2019. kada je Bojan Ostojić svojim pogotkom doneo trofej u Kupu.

Zato ajde danas da odigramo najbolje do sada. Da pobedom odgovorimo na ove njihove rekorde, titulu i na sve ostalo što su ostvarili. Odigrajte za navijače, za vas , za sve u klubu, za PARTIZAN! Jer još jedna sezona bez trofeja bi bilo mnogo.

17:43 - Poznat je i naš sastav, igramo u očekivanom sistemu samo bez Jovića na krilu, gdeje sada Jojić, ostalo je sve očekivano.

Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević ; Zdjelar, Šćekić ; L. Marković, Jović, Jojić ; Holender

18:18 - Izašli su igrači na zagrevanje