PROPUŠTENE ŠANSE U PRVOM POLUVREMENU NAS KOŠTALE POBEDE: I kada ne budeš prvi ti!

iz ugla partizanovca

Lajv navijača Partizana mogli ste pratitt na portalu Espreso

Objavljeno: 09:01h

Izgubili smo ovaj derbi, jer nismo pre svega iskoristili prilike u prvom poluvremenu koje smo bolje odigrali. Drugo je bilo mnogo slabije. Na kraju 1:0.

Derbi smo počeli dosta dobro. Dobro je bilo, prvu priliku je imao Vujačić posle prekida sa leve strane koji je šutirao pored gola. Potom su oni pretili preko Kataija i Bena, dok su najbolju šansu imali preko Nikolića.

Mi smo bili opasniji prvo je imao Natho koji je pokušao iz slobodnjaka. Posle kornera je šutirao Asano lopta se odbila od njihovog fudbalera, ali šteta što nije otišlau gol.

FK Partizan

A najbolju smo imali pred kraj prvog dela kada je posle kontre Jović prosledio loptu ka Holenderu, koji je potom pogodio prečku. Prava šteta, što posle prvog dela nismo vodili.

Drugo je bilo dosta slabije, gde nismo imali taj ritam, nismo dobro stajali na terenu, a za propuštene šanse u prvom poluvremenu smo kjažnjeni u 58. minutu kad je Ivanić posle korneraglavom dao gol.

Potom smo imali blagu inicijativu, a najbolju šansu je pred kraj imao Suma, a posle i Sveta Marković.

FK Partizan

Na kraju smo poraženi sa tim jednim golom, i za kraj da kažem opet šteta za prvo poluvreme. Treba nam pravi špic.

Ništa braćo, idemo dalje, poraz boli srce još više voli! Biće oni ponovo naši. I kada ne budeš prvi ti...

KRAJ UTAKMICE

II POLUVREME

90+2 minut - Još jedna šansa za nas, Svetozar Marković je šutirao glavom preklo gola.

89. minut - Kakva šansa za Sumu koji je posle pasa Asana sa jedno 16 metara šuitirao, ali je odbranio Borjan.

86. minut - Miljković je sad povredio Falćinelija, koji leži na terenu. Još jedna naša izmena, Filip Stevanović, a izašao je Holender.

84. minut - Vreme nam prolazi, a mi ne možemo da dođemo do lopte. Moramo odlučniji da budemo

78. minut - Suma je proturio loptu kroz noge Milunoviću, koji je posle kog je štoper dobio žuti. Posle iz prekida nismo ništa dobili.

1 / 5 Foto: Starsport©

75. minut - Sad i Suma žuti, previše smo nervozni. Moramo da se skoncentrišemo da damo gol.

73. minut - Prigovara Stanoje Simoviću, posle kog je Marković dobio žuti karton.

71. minut - Nova izmena kod nas, Jojić je zamenio Zdjelara.

70. minut - Imali su slobodnjak, Ben je kao i Suma pogodio živi zid.

67. minut - Faul je iznudio Šćekić , evo prilike za poravnanje. Slobodnjak je sa nekih 25 metara. Izveo ga je Suma ali je pogodio živi zid.

60. minut - Moramo da reagujemo, Suma ulazi, izlazi Natho.

58. minut - Primili smo gol, posle kornera, Ivanić je naskočio Zdjelara i poslao loptu u mrežu 1:0.

53.minut - Zašto Asano nisi bolje reagovao kad si došao u kazneni bio je u boljoj poziciji. Ovako je loptu samo dodao do Borjana.

52. minut - Oni su imali prvu šansu u drugom delu, Ben je šutirao preko gola.

45. minut - Ulazi Marković, a izlazi Jović.

I POLUVREME

Šansa Jovića je bilo poslednje vredno pomena u prvom poluvremenu. Dobri smo bili, jeste da je jedan period Zvezda imala nekoliko šansi, ali smo imali sreće. Ali možemo reći da viče nas nije služila u prvom poluvremenu, dobri smo, samo nam fali gol.

42. minut - Ponovo šansa za gol, sada je Joviću malo falilo da positgne gol.

41.minut - ZAŠTO NAS NEĆEŠ! Sjajna naša kontra, Jović je povukao loptu je provukao ka Holenderu koji je pogodio prečku.

40. minut - Opet smo popustili na levoj strani, njihovu akciju opet je završio Kataji šutem preko gola.

37. minut - Stanković dobio žuti, nešto je mnogo nervozan.

33. minut - Dobro smo prošli, lako smo mogli da gubimo. Ivanić je šutirao preko gola.

27. minut - Opet smo imali šansu za gol, zašto nisi ušla posle odbitka. Dobri smo, samo da tako nastavimo.

1 / 4 Foto: Starsport©

25. minut - Dobra naša akcija posle kog smo dobili faul na samoj ivici kaznenog prostora. Ajmo sad da ga damo. Natho je šutirao preko gola, dobili smo korner.

20. minut- Ponovo su zapretili preko Katija, srećom je išlo direktno u Stojketa.

18. minut - Pogrešio je Zvezdin štoper, opet šteta što to nismo bolje iskoristili. U sledećem napadu dobar pokušaj Asana.

15. minut - Prvi udarac Zvezde, Katai je šutiarao preko gola.

13. minut - Pa sudija daj im više karton, Rodić je pokosio Asana i dobio žuti.

12. minut - Zašto je sudija svirao faul imali smo priliku za kontru.

8. minut - Prodor Obradovića posle kog smo dobili faul. Evo prilike za gol. Vujačić je glavom zakačio loptu otišla pored gola. ŠTETA

7. minut - Visokim presingom ne dozvoljavamo da imaju pas igru na našoj polovini.

Aleksandar Stanojević, Večiti derbi, 164. veciti derbi

4. minut - Šteta što Jović nije na vreme dao loptu Asanu, koji bi izbio sam ispred gola.

2. minut - Dobro je Asano pritisnuo Sanoga kome ja oduzeo loptu na njegovoj polovini, šteta što iz posle nismo mogli da ozbiljnije ugrozimo gol Borjana.

Počeo je 164. večiti derbi, prvi sa centra su krenuli oni.

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigraće svoj 164. večiti derbi, a na portalu Espreso ćete imati priliku da iskusite jedno totalno novo iskustvo.

Naime, pored live-bloga na koji ste navikli imaćemo još dva - jedan tekstualni prenos će raditi simpatizer Partizana, a drugi Crvene zvezde!

Za sat i po kreće obračun sa njima, da pokažemo da ova naša serija nije za džabe. Da odigramo onako kako znamo i kako se svi mi nadamo. Ajmo za nadu, ajde za dres, ajde za grb, za navijače, ma idemo svi zajedno za PARTIZAN!

Ono što nam daje podstrek i ohrabrenje pred današnji meč je i Stanoje koji nije izgubio prvenstveni meč na njihovom stadionu. Tačnije nije primio ni gol. Znamo koliko voli da derbije i nadamo se i verujemo da će se to i pokazati.

Pa da se podsetimo jednog koji je Stanoje dobio na njihovom stadionu

Stanoje je ove sezone i oborio rekord po broju pobeda u nizu, a takođe je ušao i u ''klub 100'' , po pitanju broja utakmica na klupi Partizana. To je još jedan podstreak da ova sezona i ne bude tako loša kako prikazuje stanje na tabeli.

Prema rečima šefa, očekuje se najači sastav, onaj koji dominira poslednjih meseci dominira superligaškim terenima. Ali dok i zvanično ne izađe nećemo da nagađamo.

Lajv tok pre početka utakmice:

16:57 Pozant je sastav Partizana: Stojković – Obradović, Miljković, Marković, Vujačić – Šćekić, Natho, Zdjelar, Jović, Asano – Holender.

16:41 Igrači izašli na teren da bi proverili kakav je kvalitet terena

16:37 Stigli su naši fudbaleri na stadion.