LUKIN PALAS STOPIRAO "KARAMELE", BATŠUAJI JE JUNAK! Vest Hem je OPET četvrti, "Vukovi" kasno krenuli! (VIDEO)

premijer liga, 31. kolo

Srbin je svih 90 minuta sa trakom kapitena predvodio "Orlove"

Everton definitivno posustaje i umanjuje sebi šanse ne samo za plasman u Ligu šampiona, već i u Ligu Evrope.

"Karamele" su večeras na svom terenu odigrale nerešeno 1:1 protiv Kristal Palasa, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Everton je poveo u 56. minutu golom Hamesa Rodrigesa, ali izjednačio je Miši Batšuaji u 86. minutu, dva minuta pošto je ušao u igru.

Ekipa iz Liverpula je bar prekinula niz od tri poraza u svim takmičenjima i sada zauzima osmo mesto na tabeli sa 47 bodova.

Kristal Palas je 12. sa 38 bodova.

Vest Hem je pobedio na gostujućem terenu Vulverhempton sa 3:2 i popeo se na četvrto mesto na tabeli.

"Čekićari" su poveli u šestom minutu golom Džesija Lingarda, a prednost je udvostručio Pablo Fornals u 14. minutu. Tri gola prednosti londonskoj ekipi doneo je Džerod Bouen u 38. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

Domaći su smanjili zaostatak u 44. minutu kada je strelac bio Leander Dendonker, a konačan rezultat postavio je Fabio Silva u 68. minutu.

Vest Hem sada ima 15 pobeda i četvrti je na tabeli sa 52 boda, bodom više od petoplasiranog Čelsija, a četiri boda manje od Lestera na trećem mestu.

Vulverhempton je nastavio niz bez pobede, a posle 13. poraza zauzima 14. mesto na tabeli sa 35 bodova.

Ponedeljak:

Everton - Kristal Palas 1:1 (Rodriges 56 - Batšuaji 86)

Vulverhempton - Vest Hem 2:3 (Dendonker 44, Silva 68 - Lingard 6, Fornals 14, Bouen 38)