MITROVIĆEV GOL NEDOVOLJAN ZA BODOVE FULAMA! Kiks Totenhema na Sent Džejmsu, Junajted do pobede nakon preokreta

premijer liga, 30. kolo

Aleksandar Mitrović postigao je prvi gol za Fulam nakon 15. septembra. Njukasl je došao do veoma važnih bodova u borbi za opstanak

Objavljeno: 01:01h

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas Barnli sa 3:2, u 30. kolu Premijer lige.

Sautempton je pobedio posle prokreta, pošto je Barnli rano stekao dva gola prednosti.

Gosti su vodili golovima Krisa Vuda iz penala u 12. i Mateja Vidre u 28. minutu.

Sautempton je na svom stadionu izjednačio do poluvremena, a strelci su bili Stjuart Armstrong u 31. i Deni Ings u 42. minutu.

Pobedu "Svecima" u 66. minutu doneo je Nejtan Redmond.

Sautempton je sada 13. na tabeli sa 36 bodova, dok Barnli ima tri manje i na 15. je mestu u engleskom prvenstvu.

Na stadionu ,,Sent Džejms Park'', Njukasl i Totenhem odigrali su bez pobednika 2:2 (1:2).

,,Svrake'' su došle do vođstva u 28. minutu. Nakon greške Sančeza pri ispucavanju, lopta je došla do Žoelintona, koji je iz neposredne blizine savladao Ljorisa.

Samo dva minuta kasnije, Hari Kejn je izjednačio rezultat, nakon asistencije Lo Selsa.

U 34. minutu, Ndombele je sjajno pronašao Kejna, koji je šutirao iskosa sa desne strane i pogodio mrežu domaćina.

Zlata vredan bod Njukaslu, doneo je Vilok u 86. minutu. Almiron je pokušao glavom, a lopta je posle odbitka pala tačno na loptu Viloku koji je sa četiri metra zakucao loptu u mrežu.

Nakon ovog meča,Njukasl je na 17. mestu sa 29 osvojenih bodova, dok je Totenhem peti sa 49 bodova.

U narednom kolu, Totenhem na svom stadionu dočekuje Mančester Junajted, dok Njukasl gostuje Barnliju na ,,Turf Muru''.

Fudbaleri Aston Vile, pobedili su Fulam rezultatom 3:1 (0:0).

Najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu, dogodilo se u 46. minutu kada je nakon starta Lemine nad Votkinson sudija dosudio penal, ali je nakon gledanja VARA poništio odluku.

U 61. minutu, Fulam je došao do prednosti. Mitrović je presekao loptu koju je Mings poslao do Martineza, zaobišao golmana Vile i plasirao loptu u mrežu.

U 78. minutu, Trezege je izjednačio rezultat. Nakon centaršuta Mingsa sa leve strane, Trezege je šutirao snažno po zemlji i zatresao mrežu Fulama.

Isti igrač je samo tri minuta kasnije preokrenuo rezultat, da bi konačnih 3:1 postavio Votkins u 87. minutu.

Nakon ovog kola, Aston Vila je na 9. mestu sa 44 osvojena boda, dok je Fulam i dalje u zoni ispadanja i trenutno zauzima 18. mesto sa 26 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Fulam na ,,Kriven Kotidžu'' dočekuje Vulverhempton, dok Aston Vila gostuje Liverpulu na Enfildu.

Fudbaleri Mančester Junajteda, pobedili su Brajton nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1).

,,Galebovi'' su poveli u 13. minutu. Mopej je centrirao sa desne strane, koja je došla do Velbeka. Uputio je udarac glavom sa pet metara, a Henderson je odbranio. Međutim, Velbek je glavom iz odbitka postigao gol.

Mančester Junajted je do izjednačenja došao u 62. minutu. Bruno Fernandeš je sjajno uposlio Rašforda koji je precizo šutirao sa 12 metara i matirao golmana Sančeza.

Konačan rezultat, postavio je Grinvud u 83. minutu. Fernandeš je poslao loptu na drugu stranu do Pogbe, koji je centrirao do Grinvuda, a on u padu udarcem glavom doneo pobedu svom timu.

Nakon ove utakmice, Mančester Junajted je na 2. mestu sa 60 osvojenih bodova, dok je Brajton na 16. mestu sa 32 boda.

U narednom kolu, Mančester Junajted gostuje Totenhemu, dok Brajton dočekuje Everton.