GRCI NEPOBEDIVI U ŠPANIJI, MAKEDONCI ZAMALO DO BODA U RUMUNIJI! Spekatkl u Mađarskoj, sigurni Elf i Albion (VIDEO)

kvalifikacije za svetsko prvenstvo

Ostale utakmice su na programu od 20:45

Odigrane su prve dve utakmice današnjeg rasporeda kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Švajcarska je savladala u gostima Bugarsku sa 3:1.

Već posle deset minuta gosti su postigli dva gola. Prvo je Embolo pogodio u sedmom, a Seferović u desetom. Dok je Stefan Cuber u 13. minutu postavio 3:0 na semaforu.

Jedini gol za Bugarsku je dao Despodov u 46. minutu.

Sledeću utakmicu Bugari će gostovati Italiji, a Švajcarska dočekuje Litvaniju.

Danska je bila uspešna u Izraelu, jer je slavila sa 2:0.

Prvi gol na meču je bilo delo fudbalera Barselone Martina Bretvajta u 13. minutu. A konačan rezultat je postavio Kasper Vind u 67.

Fudbaler Partizana Bibars Natho je na terenu za Izrael proveo do 68. minuta.

Sledeće kolo će Izraelci će ponovo biti domaćini, ovoga puta će dočekati Škotsku, a Danska na svom terenu čeka Moldaviju.

U Grupi B, Španija je neočekivano remizirala sa Grčkom iako je povela preko Morate u 33. minutu. Izjednačio je Bakasetas u 56. iz penala.

U istoj igrupi, Švedska je minimalno savladala Gruziju. Jedini gol je postigao Klason na asistenciju Ibrahimovića.

Italija je bila sigurna kao domaćin protiv Severne Irske i slavila sa 2:0. Strelci su bili Berardi u 14. i Imobile u 38. minutu.

Fudbaleri Nemačke pobedili su večeras u Duisburgu selekciju Islanda sa 3:0, u meču prvog kola Grupe J kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Domaća selekcija je povela u trećem minutu golom Leona Gorecke, da bi četiri minuta kasnije prednost povećao Kaj Haverc. Konačan rezultat na meču postavio je Ilkaj Gundogan u 56. minutu.

U istoj grupi Rumunija je na svom terenu savladala Severnu Makedoniju sa 3:2, a Jermenija je na gostovanju pobedila Lihtenštajn sa 1:0.

Fudbaleri Engleske su na Vembliju bili ubedljivi protiv San Marina sa 5:0.

Golove za pobednički tim postigli su Džejms Vord-Praus u 14, Dominik Kalvert-Luin u 21. i 53. minutu, Rahim Sterling u 31. i Oli Votkins u 83. minutu.

U preostala dva meča ove grupe, Mađarska i Poljska su odigrale 3:3, dok je Albanija pobedila Andoru u gostima sa 1:0.

U Grupi F, fudbaleri Škotske i Austrije odigrali su 2:2, a bodove su podelili i Moldavija i Farska Ostrva (1:1).

Rezultati današnjih kvalifikacionih mečeva za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022. u Kataru:

Grupa B: Španija - Grčka 1:1 Švedska - Gruzija 1:0 Grupa C: Italija - Severna Irska 2:0 Bugarska - Švajcarka 1:3 Grupa F: Izrael - Danska 0:2 Moldavija - Farska Ostrva 1:1 Škotska - Austrija 2:2 Grupa I: Engleska - San Marino 5:0 Andora - Albanija 0:1 Mađarska - Poljska 3:3 Grupa J: Nemačka - Island 3:0 Lihtenštajn - Jermenija 0:1 Rumunija - Severna Makedonija 3:2