ATLETIKO NEMOĆAN PRED BEDEMOM ČELSIJA: Sergej kao kapiten predvodio Lacijale do časnog poraza u Minhenu! (VIDEO)

liga šampiona, osmina finala

Kompletirana je lista učesnika četvrtfinala

Objavljeno: 22:59h

Bajern Minhen je trijumfom nad Laciom i u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona overio plasman u četvrtfinale. Posle 4:1 u Rimu, slavili su i na Alijanc Areni sa 2:1 (1:0).

Aktuelni prvak Evrope i sveta je poveo posle penala koji je skrivio Vedat Murići nad Leonom Goreckom. Siguran realizator bio je Robert Levandovski u 33. minutu.

U nastavku je domaći tim i dalje bio bolji i duplirao prednost u 73. minutu preko rezerviste Erika Šupo-Motina.

Rismki "Orlovi" su u finišu popravili utisak i stigli do počasnog gola. Strelac je takođe rezervista Marko Parolo koji je zamenio povređenog Manuela Lacarija, u 82. minutu.

Sergej Milinković-Savić je po prvi put, a možda i poslednji, od starta kao kapiten predvodio Lacijale pošto je trener Simone Inzagi ostavio ceo meč na klupi Ćira Imobilea.

U drugom susretu večeras, Čelsi je ponovo savladao Atletiko Madrid - 2:0 (1:0) bilo je u Londonu, a pre tri nedelje u Madridu "Plavci" su slavili minimalno.

Izabranici Tomasa Tuhela su ponovo odlično kontrolisali utakmicu i sačuvali sopstvenu mrežu.

Prvi gol na utakmici postigao je Hakim Ziješ u 34. minutu na asistenciju Tima Vernera.

Dijego Simeone je nezadovoljan partijom "Jorgandžija" već u 59. minutu iz igre izveo najboljeg napadača Luisa Suareza.

Nervozu su gosti pokazali i kada je u 82. minutu zbog udranja Ridigera laktom isključen Stefan Savić.

Duboko u nadoknadi vremena, u 94. minutu, londosnki klub je overio pobedu golom Emersona.

Ranije su se među osam najboljih timova Evrope plasirali Pari Sen Žermen, Liverpul, Porto, Borusija Dortmund, Mančester siti i Real Madrid.

Žreb za četvrtfinale, ali i polufinale, održaće se u petak u podne u Nionu.