LIVERPUL NASTAVIO KATASTROFALNU SERIJU: Junajtedu pripao derbi Mančestera, Milivojević asistent

premmijer liga, 27. kolo

Sve oči će biti uprte na Etihad gde Siti dočekuje Junajted

Objavljeno: 23:21h

Danas su na programu četiri utakmice 27. kola Premijer lige.

Prvi susret je odigran na Hotorsu između Vest Bromvič Albiona i Njukasla koji su remizirali 0:0.

Posle ovog remija VBA se nalazi na 19. mestu sa 18 bodova, a Njukasl je 16. sa 27 bodova.

U drugom meču dana, fudbaleri Fulama, pobedili su na Enfildu Liverpul rezultatom 1:0. Jedini gol, viđen je u 45. minutu, kada je Lemina ukrao loptu Salahu, šutirao iz teške situacije u levi ugao golmana Alisona i pogodio malu mrežu.

Ovo je šesti uzastopni poraz Liverpula na Enfildu, a ovakvim igrama teško da mogu da se nadaju Evropi naredne sezone.

Naš Aleksandar Mitrović, ušao je u igru u 85. minutu umesto Kavaljera.

Nakon ovog kola, Liverpul je na 7. mestu sa 43 osvojena boda, dok je Fulam na 18. mestu sa 26 bodova, isto koliko ima i Brajton.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima Mančester Siti sa 2:0, u 27. kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Junajted već u prvom minutu golom Bruna Fernandeša iz penala, da bi konačan rezultat postavio Luk Šou golom u 50. minutu.

Junajted je ovom pobedom prekinuo niz Sitija od 21 vezane pobede u svim takmičenjima.

Junajted je drugi na tabeli sa 54 boda, dok je Siti na prvom mestu sa 65 poena.

U narednom kolu, Junajted će dočekati Vest Hem, dok će Siti ugostiti Sautempton.

U poslednjoj utakmici dana, Totenhem je na svom terenu pobedio Kristal Palas rezultatom 4:1 (1:1).

Totenhem je poveo u 25. minutu. Kejn je na drugoj stativi pronašao Bejla koji je pogodio praznu mrežu. Benteke je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena. Nakon sjajne asistencije Luke Milivojevića sa leve strane, Benteke je odlično skočio i savladao Ljorisa udarcem glavom.

U 49. minutu, ponovo akcija Kejn - Bejl. Englez je glavom asistirao Velšaninu koji postiže takođe glavom efektan gol.

Samo tri minuta kasnije, Doerti je dodao do Kejna, koji slabijom desnom nogom šutira sa 25 metara i pogađa rašlje.

Konačan rezultat, postavio je isti igrač u 76. minutu. Bejl je poslao loptu za Sona, koji je sa leve strane asistirao Kejnu. On se našao sam ispred gola i glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon ove utakmice, Totenhem je na 6. mestu sa 45 osvojenih bodova, dok je Kristal Palas na 13. mestu sa 34 boda.

U narednom kolu, Totenhem gostuje Arsenalu u derbiju severnog Londona, dok Kristal Palas dočekuje Vest Bromvič Albion.

Premijer liga 27 kolo:

VBA - Njukasl 0:0

15:00 Liverpul - Fulam 0:1 (Lemina 45')

17:30 Mančester siti - Mančester junajted 0:2 (Fernandeš 2'p., Šo 50')

20:15 Totenhem - Kristal Palas 4:1 (Bejl 25', 49', Kejn 52', 76' - Benteke 45+1')