ARSENAL KIKSNUO PROTIV BARNLIJA: KONAČNO POBEDA "SVETACA", LESTER preokretom do pobede nad BRAJTONOM (VIDEO)

premijer liga, 27. kolo

Danas se igraju četiri utakmice 27. kola

Objavljeno: 23:05h

Barnli i Arsenal su remizirali 1:1 (1:1) u prvoj utakmici subotnjeg programa Premijer lige.

Gosti su došli u vođstvo već u šestom minutu preko kapitena Pjer-Emerika Obamejanga posle karakterističnog šuta na dodavanje Vilijana.

Imale su "Tobdžije" zatim dosta prilika da dupliraju prednost, a nakon što to nisu uradili kažnjeni su u 39. minutu golom Krisa Vuda.

Njemu je iz čista mira praktično asistirao Granit Džaka svojim najnovijim kiksom.

Arsenal je oštećen za penal u drugom poluvremenu posle igranja rukom Pitersa koji je nešto kasnije ramenom odlično odbranio gol posle šuta Pepea.

Nikola Pepe je uz Džaku najveći tragičar jer je pre toga promašio jednu kolosalnu priliku kao što možete videti ispod.

Domaći su imali mnogo sreće u nadoknadi jer je Sebajos pogodio i stativu, pre toga su imali gosti i prečku...

Arsenal je tek deseti sa 38 bodova, a Barnli 15. sa 30.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na gostovanju Šefild junajted sa 2:0 (1:0).

Gosti su poveli golom iz penala, kojeg je realizovao Džejms Vord-Prous u 32. minutu, a konačan rezultat je postavio Če Adams u 49. minutu.

"Svecima" je ovo prva pobeda u Premijer ligi posle devet utakmica, a poslednju pobedu upisali su 4. januara protiv akutelnog šampiona Liverpula.

Na tabeli Premijer lige Sautempton je na 14. mestu sa 33 boda, dok je Šefild na poslednjem mestu sa 14 bodova.

Aston Vila i Vulverhempton su odigrali utakmicu bez golova.

Vila se posle ovog remija nalazi na devetom mestu sa 40 bodova, a Vulvsi su 12 sa 35 osvojenih bodova.

Lester je bio bolji od Brajtona na gostovanju sa 2:1, u poslednjem duelu današnjeg programa 27 kola Premijer lige.

Galebovi su poveli u desetom minutu golom bivšeg člana Liverpula Adama Lalane. U 62. minutu je bilo 1:1, posle gola Ihenaća, a totalni preokret je bio u 87. minutu kad je mrežu domaćih pogodio Amarti.

Lester se posle ove pobede nalazi na drugom mestu sa 53 boda, dok je Brajton 16 sa 26.