TUHEL NADMUDRIO KLOPA U DERBIJU! Totenhem i Everton minimalno slavili

premijer liga

Utakmicama u sredu, nastavljena je Premijer liga

Objavljeno: 01:36h

U današnjim mečevima Premijer lige, Totenhem i Everton su zabeležili pobede protiv svojih rivala na gostovanjima.

Totenhem je na Kriven Kotidžu savladao Fulam rezultatom 1:0. Jedini gol, postignut je u 19. minutu, a strelac auto - gola, bio je Adarabioyo.

Naš Aleksandar Mitrović, ušao je u igru u 71. minutu umesto Kavaljera, ali nije imao značajnu ulogu.

Nakon ovog meča, Totenhem se nalazi na 8. mestu sa 42 osvojena boda, dok je Fulam na 18. mestu sa 23 osvojena boda, samo tri manje u odnosu na Njukasl koji je van zone ispadanja.

Totenhem u nedelju dočekuje Kristal Palas, dok Fulam takođe u nedelju gostuje ekipi Liverpula na Enfildu.

U istom terminu, Everton je na Hotornsu savladao Vest Bromvič Albion rezultatom 1:0. Pobedu ,,Karamelama'' doneo je Ričarlison u 65. minutu nakon asistencije Sigurdsona.

Nakon ovog meča, Everton je na 4. mestu sa 46 osvojenih bodova, dok je Vest Bromvič Albion na 19. mestu sa 17 osvojenih bodova.

Već u subotu, Vest Bromvič dočekuje Njukasl, dok Everton u ponedeljak gostuje Čelsiju na Stamford Bridžu.

U poslednjem meču dana, Čelsi je na Enfildu pobedio Liverpul rezultatom 1:0.

Ovo je četvrti poraz ,,Redsa'' u poslednjih pet utakmica i nema sumnje da se nalaze u velikoj krizi.

Prva ozbiljna situacija, desila se u 24. minutu, kada je Verner zatresao mrežu domaćih. Međutim, nakon gledanja VARA, sudija Martin Etkinson je dosudio ofsajd.

Čelsi je do vođstva došao u 42. minutu. Kante je poslao odličnu dijagonalu sa svoje polovine do Maunta. On je primio loptu iskosa sa leve strane i odigrao jedan na jedan sa Fabinjom. Izgradio je poziciju za šut i preciznim udarcem sa 15-ak metara pogodio gol Liverpula.

To je ujedno bio i jedini gol na meču. Liverpul je nastavio da produbljuje rezultatsku krizu. Ovo je bio njihov peti uzastopni poraz na Enfildu, čime su izjednačili negativan rekord kluba.

Nakon ovog meča, Čelsi se nalazi na 4. mestu sa 47 osvojenih bodova, dok je Liverpul na sedmom mestu sa 43 osvojena boda.

Liverpul u nedelju dočekuje Fulam u nedelju, dok Čelsi u ponedeljak igra protiv Evertona na svom stadionu.