SPARTAK - ZVEZDA 1:2: Subotičani dugo čuvali prednost, Ivanić i Sanogo preokrenuli u finišu! (VIDEO)

superliga

Sva dešavanja sa meča pratite na portalu Espreso

Spektakularan duel odigrali su Spartak i Crvena zvezda u Subotici - 1:2 (1:0).

Crveno-beli su napadali od starta, bilo je dosta žestokih duela pa su domaći zaradili čak četiri žuta kartona, gosti jedan, već u prvom poluvremenu.

Domaći su pravo niotkuda odigrali jednu sjajnu akciju kroz sredinu koju je golom krunisao Furtula. Prebacio je Borjana za 1:0.

Zvezda je i pre i posle gola stvarala šanse, pogtovo ih je imao Falćineli, ali nisu mogli do gola.

U nastavku je šampion dodatno pritisnuo rivala, pogađali su stativu, Dunđerski je izbio loptu sa gol-linije, a Ben je imao najviše prilika. Iz jedne izgledne pozicije je prebacio gol, kod 1:1 je zatresao prečku.

Ali je zato Ben odlično izvodio kornere, a Zvezda još jednom pokazala da je izuzetno opasna posle prekida.

1 / 4 Foto: Starsport©

Ivanić je najpre izjednačio, a Sanogo doneo gol za pobedu i vrati klubu sa Marakane šest bodova prednosti nad Partizanom, uz utakmicu manje odigranu.

Sada crveno-belima sledi revanš meč Lige Evrope u Milanu.

II POLUVREME

90+4 minu - kraj utakmice.

90. minut - četiri minuta nadoknade.

88. minut - GOL - ponovo korner za Zvezdu sa desne strane Dujmovićevog gola. Odličan centaršut Bena iskoristio je Sanogo - 1:2!

83. minut - potpuno se otvorila igra - Ben je sad pogodio prečku, lopta se odbila u polje u kontri Tufegdžić je ipak izgubio ravnotežu i duel sa Pankovim.

80. minut - GOL - Ben je izveo korner, Milunović pokušao glavom, nije najbolje zavatio loptu, ali je pšrebacio do Ivanića na daljoj stativi koji je sproveo u mrežu - 1:1!

76. minut - najveći pritisak Zvezde, šutirali su Gajić i Ben, odlično su izblokirani. Onda i slalom Gavrića, ali i šut pored gola.

71. minut - na isteku ovog minuta novi pokušaj Bena. Izveo je slobodan udarac sa oko 20 metara i ponovo prebacio gol.

1 / 2 Foto: Starsport©

67. minut - Nova prilika za Bena, sam je bio na penalu ali je šutirao preko gola.

65. minut - velika prilika za Zvezdu - Gajić je centrirao po zemlji, lopta se od Dujmovića podigla na stativu, vratila u peterac gde je Ben dočekao, ali loptu je posle njegovog šuta sa gol linije izbio Dunđerski.

61. minut - sada je Srnić zahvatio volej, ali je lopta zakačila jednog fidbalera Spartaka i skrenula u korner.

1 / 3 Foto: Starsport©

60. minut - trostruka izmena u redovima gostiju: Rodić, Petrović i Pavkov su zamenjeni Sanogom, Srnićem i Gavrićem.

57. minut - Ivanić je uhvatio volej levom nogom iskosa leve strane, ali je pogodio samo spoljnu stranu mreže.

56. minut - Ben je centrirao iz slobodnog udarca, Dujmović je odbio loptu. Usledila je opasna kontra, ali ponovo je bio ofsajd.

54. minut - žuti karton za Pavkova.

53. minut - Šimura je pao u šesnaestercu Zvezde posle kontakta sa Milunovićem, ali je saigrač kom je uputio loptu bio u ofsajdu.

FK Crvena zvezda, FK Spartak Subotica

48. minut - vatromet iznad stadiona u Subotici, potrajao je nekoliko minuta.

46. minut - počelo je drugo poluvreme. Zvezda nameće inicijativu od starta.

I POLUVREME

45+2. minut - kraj prvog poluvremena.

45. minut - dva minuta nadoknade.

44. minut - opasna kontra domaćih, ali je izostao dobar završni pas. U napadu Zvezde, ponovo je Falćineli meta, ali je njegov udarac glavom o zemlju bio praktično bezopasan.

43. minut - nova odlična šansa Falćinelija posle kornera Bena, ali je šutirao pored gola.

42. minut - dobro ubacibvanje Bena, ali je reagovala odbrana domaćih. Korner za aktuelnog šampiona Srbije.

35. minut - GOL - odlična akcija domaćih kroz sredinu: Šimura je proigrao Đorđevića, ovaj provukao loptu do Nikole Furtule koji je "bocnuo" loptu preko istrčalog Borjana i zatresao mrežu - 1:0!

34. minut - Falćineli i Gajić se nisu razumeli u prodoru po desnoj strani.

27. minut - Ne zna se da li je u pitanju povreda, ali Falko je napustio teren. Zamenio ga je Ben.

22. minut - Falko je pokušao po prvi put danas, siguran je bio Dujmović.

21. minut - žuti karton i za Dunđerskog koji je u kontri zaustavio Falka.

16. minut - prvi konkretan pokušaj Spartaka - šut Đorđevića je ukrotio Borjan.

14. minut - Falćineli je dobio loptu na samoj ivici šesnaesterca i šutirao dobro, lopta se savijala, ali ipak prošla tik pored prečke.

1 / 5 Foto: Starsport©

14. minut - Ivanić je bio sa loptom u šesnaestercu domaćih, ali ga je Dunđerski dobro zaustavio.

10. minut - I Šimura je dobio žuti karton zbog faula nad Falćinelijem.

9. minut - Veljko Nikolić je prvi opomenut igrač u redovima crveno-belih.

7. minut - Zvezda pritiska, Spartak se organizovano brani. Petrović je pokušao sa preko 30 metara, Dujmović je odbranio.

1. minut - počela je utakmica. Grub faul Marčića nad Falćinelijem koji se ipak pridigao. Žuti karton za fudbalera Spartaka već posle 40-ak sekundi igre.

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV (4-2-3-1): Dujmović – Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Milošević – Marčić, Šimura – Savković, Tufegdžić, Srećković – Furtula.

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Rodić – Petrović, Nikolić, Ivanić, Falko – Falćineli, Pavkov.