Superliga, 22. kolo

U okviru 22. kola Superlige Srbije od 16 sati igrale se četiri utakmice

Objavljeno: 20:09h

U okviru 22. kola Superlige Srbije od 16 sati igrale se četiri utakmice.

Prvu utakmicu otvorili su fudbaleri Vojvodine protiv Voždovca na "Karađorđevom stadionu".

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a zatim su u drugom poluvremenu snažno krenuli fudbaleri Vojvodine i stigli do 2:0. U 49. minutu u strelce se upisao Miljan Vukadinović i u 78. minutu Petar Bojić, te mu je i ovo deveti pogodak ove sezone.

Radnik iz Surdulice je pobedio na svom terenu ekipu Napretka.

Nakon samo 2. minuta igre, Radnik je slavio sa pogotkom Ranka Jokića. Osam minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja. U 35. minutu na asistenciju Danonskog, Makarić dolazi do 15 gola ove sezone i tako Radnik dolazi do prednosti od 2:1.

Fudbaleri Bačke pobedili su Proleter iz Novog Sada sa 2:0. U 20. i u 89. minutu Proleter duplira prednost.

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas na svom terenu ekipu Radničkog sa 3:1.

Prvo poluvreme lepo je počelo i za jedne i za druge fudbalere. Nikola Stanković iz Radničkog u trećem minutu postiže pogodak. Novi Pazar je izjednačio u 27. minutu pogotkom Almira Aganspahića, posle centaršuta Branislava Tomića. Branko u 76. minutu dolazi do neverovatnih 3:1.

Fudbaleri Metalca pobedili su večeras kao domaćini subotički Spartak sa 3:0, u 22. kolu Super lige Srbije.

Golove za Metalac postigli su Stefan Cvetković u 38. i 79. i Viljuh Mbongu u 58. minutu.

Metalac je zabeležio sedmu pobedu u prvenstvu i sa 29 bodova zauzima 11. mesto, dok je Spartak peti sa ; 37 poena.

U narednom kolu, Metalac će gostovati Proleteru, dok će Spartak dočekati Crvenu zvezdu.