GOL IVANIĆA BIO DOVOLJAN ZA TRI BODA: Zvezda odolela na Čairu i vratila se na plus devet! Falko debitovao! (VIDEO)

21. KOLO SUPERLIGA SRBIJE

Meč možete pratiti uživo putem našeg portala

Objavljeno: 17:50h

Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su u Nišu Radničkom u okviru 21. kola Superlige Srbije i pobedili minimalnim rezultatom - 0:1 (0:1).

Izabranicima Dejana Stankovića je ovo ujedno bila generalna proba pred utakmicu sezone protiv Milana u četvrtak.

Crveno-beli su do vođstva po prilično zaleđenom terenu i hladnom vremenu u Nišu stigli u 26. minutu.

Ben je kratko izveo korner do Kange, Gabonac centrirao u peterac domaćih gde je došlo do kontakta Pavkova i golmana Ristića. Kapiten "Meraklija" nije uspeo da izboksuje loptu koja se odbila pred Ivanića.

On je brzo odreagovao i smestio je glavom u mrežu Radničkog. Protesti Ristića doneli su mu samo žuti karton od sudije Simovića.

U nastavku su domaći bili konkretniji i tražili su izjednačenje, dok se šampion opredelio da uglavnom čuva stečenu prednost.

Aksentijević je, namerno ili ne, u 56. minutu pogodio prečku, a debitant Filip Marković imao najbolju priliku kada je Degenek izblokirao njegov udarac sa oko šest metara.

Eraković se povredio i u 59. minutu ga je zamenio Gobeljić koji je do kraja utakmice odlično intervenisao u nekoliko navrata.

Filipo Falko je debitovao za crveno-bele kada mu je Stanković pružio priliku u finišu, ali nije imao situacije u kojima bi mogao da se istakne.

Na kraju, Zvezda je ostvarila novu pobedu i sačuvala mrežu. Sada ponovo imaju devet bodova prednosti nad Partizanom i okreću se duelu sa Milanom.

Radnički je osmi sa 31 osvojenim bodom.

Duel ovih ekipa u prvom delu sezone je dobila Zvezda sa 3:0.

FK Crvena zvezda

SASTAVI:

Radnički Niš: Ristić – Aksentijević, Stevnović, Bjeličić, Đuričin, Mitrović, M. Kovačević, Ćirković, Petrović, Pantelić, Đuričković.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Eraković– Sanogo – Ben, Kanga, Ivanić, Gavrić – Pavkov.

II POLUVREME

90+4. minut - kraj utakmice, crveno-beli su sačuvali prednost iako je Radnički bio bolji u drugom poluvremenu.

90+3. minut - Gaćinović je nastavio sa prigovorima i Simović ga je isključio.

90+2. minut - Žutim kartonom je opomenut trener domaćih Vladimir Gaćinović.

90. minut - gosti kontrolišu utakmicu u samom finišu. Tri minuta nadoknade na Čairu.

84. minut - odlična prilika za domaće, Degenek je u petercu uštopavao loptu pred Markovićem, ali je sa zemlje uspeo da izblokira njegov pokušaj. Filip Marković je mogao do gola već na debiju za Radnički.

83. minut - Filipo Falko debituje za crveno-bele, zamenio je Pavkova. Poslednja izmena Zvezde je Rodić umesto Bena.

81. minut - Lopta odskače kroz peterac Zvezde posle centaršuta, ali Gobeljić je smireno glavom spušta za Borjana.

78. minut - Srnić je dobio udarac u međunožje, ali se pridigao.

77. minut - dobar centaršut iz slobodnog udarca za Radnički, ali je Gobeljić dobro odreagovao ispred Petrovića.

74. minut - neoprezan start Milana Pavkova nagrađen je žutim kartonom.

72. minut - Đuričković se dugo nameštao na udarac pa šutirao pored desne stative Borjanovog gola.

69. minut - Petrović je prihvatio loptu nadomak peterca Zvezde, ali je Sanogo otklonio opasnost.

67. minut - Ivanićev centaršut je prošao vrlo blizu dalje, leve stative ristićevog gola. Crveno-beli nisu profitirali iz kornera koji je usledio.

66. minut - žuti karton za Dušana Pantelića.

65. minut - duel fudbalera sa brojem 77 pred šesnaestercem Zvezde - Gobeljić je smakao loptu sa noge Đuričkovića, pa dobio udarac.

63. minut - Stanković pravi treću izmenu, na terenu je Srnić umesto Kange.

62. minut - dva uzastopna kornera za "Meraklije", šampion se odbranio.

61. minut - sve više preti Radnički, Stanković je pronašao Kovačevića u šesnaestercu, ali je njegov šut bio slab, laka odbrana Borjana.

59. minut - nije mogao da nastavi meč Eraković, zamenio ga je Gobeljić. Izmena i u redovima Radničkog, Stanković je na terenu umesto Ćirkovića.

58. minut - Eraković se povredio u trku pri jednom prodru po levoj strani i trenutno je van terena.

56. minut - velika prilika za Nišlije, Aksentijević je pogodio prečku iako mu je možda namera bila da centrira.

53. minut - zapretili su odmah i gosti - Đuračkoviću se ukazao prostor, ali je šut bio prilično bezopasan.

1 / 5 Foto: Starsport©

52. minut - posle nove gužve nakon kornera Zvezde, Eraković šutira visoko preko gola. Prvi konkretan pokušaj u drugom poluvremenu.

51. minut - Aksentijević je u poslednji čas intervenisao ispred Ivanića. Korner je za goste.

48. minut - solidan napada Radničkog, ali dobro je u srcu šesanesterca intervenisao Pankov.

46. minut - počelo je drugo poluvreme. Stanković je napravio izmenu - Garvića je zamenio Vukanović. Dvostruka izmena u Radničkom - Filip Marković debituje, ušao je i Petar Ristić umesto Mitrovića i Đuričina.

1 / 6 Foto: Starsport©

I POLUVREME

45 + 2. minut - kontra Zvezde se završila ofsajdom. Kraj prvog poluvremena.

45. minut - bez većih uzbuđenja u finišu prvog poluvremena koje je arbitar nadoknadio dva minuta.

32. minut: Prvi korner za Radnički iz koga se ništa značajno nije desilo.

26. minut: GOL 0:1 Posle kornera koji je izveo Kanga, Mirko Ivanić je glavom loptu poslao u mrežu. Prethodno je golman domaćih imao sudar sa Pavkovim u svom petercu zbog kog nije dobro izbacio loptu. Ristić je zbog prigovora dobio žuti karton.

25. minut: Dobar šut Gajića, opet brani Ristić.

20. minut: Ben pogađa živi zid posle slobonog udarca. Zvezda dominira.

14. minut: Nova šansa za Zvezdu Pavkov je pokušao, ali opet je na mestu Ristić.

13. minut: Uslovi za igru su teški, jer je teren na Čairu zaleđen.

10. minut: Prva šansa za Crvenu zvezdu, Kanga je poslao loptu ka Benu čiji je šut odbranio Ristić.

3. minut: Fudbaleri Zvezde odma krenuli agresivno ka golu Radničkog.

1. minut: Utakmica je počela.