NOVI PAZAR - CRVENA ZVEZDA (1:3): Crveno-beli pobedili, četiri gola u Pazaru! (VIDEO)

superliga, 20. kolo

Lider je gostovao Novom Pazaru u prvoj takmičarskoj utakmici prolećnog dela sezone

Objavljeno: 15:23h

Crvena zvezda je prolećni deo sezone otvarila duelom sa Novim Pazarom u Superligi Srbije, koji je počeo u 13 časova.

Aktuelni šampion se trijumfom 3:1 (1:0) vratio na plus devet bodova u odnosu na najbližeg pratioca i večitog rivala, Partizan.

Sa druge strane, domaći nisu uspeli da ostvare povoljan rezultat, ali su ostali na tabeli prvi iznad grupe koja će se boriti za opstanak.

1 / 5 Foto: Starsport©

Dejan Stanković je donekle iznenadio time što je uvrstio Milana Pavkova u tim od starta, ali napadač je golom opravdao poverenje i prednost koju je dobio u odnosu na Falćinelija.

Rodić je u više navrata bio opasnost po gol Pazara, a već iz prve situacije, u drugom minutu, skrenuo je meč u željenom smeru za aktuelnog šampiona jer se odlično snašao u petercu i savladao Drobnjaka za rano vođstvo.

Kako je vreme odmicalo, domaći su igrali sve slobodnije, ali činilo se da će potpuno pasti kada je Zvezda i početkom drugog dela igre zatresla njihovu mrežu.

Pavkov je bio neumoljiv posle dobrih poteza rezerviste Nikolića i Ivanića. Međutim, Abdulaj Sise je izvrsnim trzajem glavom na najbolji način iskoristio centaršut Tomića i vratio neizvesnost smao pet minuta kasnije.

Ipak, još jedan lep gol, posle voleja Ivanića u 76. minutu, meč je uveo u mirnu završnicu, a Zvezda uspela da pobedom krene u nastavak prvenstva, ali ipodigne samopouzdanje pred duele sa Milanom.

Sa druge strane, Novopazarci mogu biti zadovoljni igrom u većem delu susreta koja ohrabruje pred naredne utakmice.

Drugo poluvreme:

90 + 3. minut - kraj utakmice. Zvezda je ostvarila pobedu i osvojila tri boda.

90. minut - Grujić je odredio tri minuta nadonkade drugog poluvremena.

88. minut - loš udarac Bena iz okreta, propal je izgledna prilika iz kontre...

85. minut - Zoran Marić je izvršio dvostruku izmenu. Zimonjić i Stoiljković su napustili teren, a umesto njih u igri su Gigić i Hadžibulić.

79. minut - Degenek je ušao na teren umesto Ivanića.

76. minut - GOL! - Ivanić verovatno overava pobedu crveno-belih. Kanga je centrirao iz slobodnog udarca, Kojić glavom odbio loptu pravo na noguIvanića koji je zahvatio volej sa oko 20 metara, a lopta posle odbitka odsela u mreži Drobnjakovog gola - 1:3!

73. minut - Stanković vrši treću izmenu, Kanga je na terenu umesto Nikolića. Marić je u igru poslao Delimeđca umesto Sisea.

71. minut - Sise sa leđa ruši Pavkova i mnogo rizikuje jer ima žuti karton. Ipak, prolazi bez upozorenja.

69. minut - prvi izmenu vrši trener Novog Pazara. Aganspahića je zamenio Nemanja Dragutinović.

66. minut - Mijić je vodio kontru dva na dva, ali ga je Rodić sustigao i izbacio loptu u korner. Posle udarca iz ugla, Tomić je tukao sa distance, vrlo neprecizno.

62. minut - kao u 51. minutu Ben iz slobodnog udarca sa maltene iste pozicije ponovo traži Rodića na drugoj stativi, ali sada je Drobnjak to očekivao i uhvatio loptu.

61. minut - dobra situacija za crveno-bele, ali Ivanićev povratni pas ka Benu nije prošao.

57. minut - GOL! Sise vraća Novopazarce u igru sjajnim golom. Tomić je centrirao sa desne strane, a Gvinejac vrhunskim udarcem glavom poslao loptu pod prečku, Borjan je bio nemoćan - 1:2!

56. minut - Mijić je najkonkretniji kod domaćih, poslao je sada upotrebljiv centaršut, ali je Milunović dobro reagovao.

1 / 3 Foto: Starsport©

51. minut - Ben je izveo slobodan udarac i ponovo pronašao Rodića koji ipak nije mogao najbolje da zahvati loptu glavom pa je prebacio gol. Zvezda je opasna praktično kod svakog prekida.

Dejan Stanković je na poluvremenu iz igre izveo Željka Gavrića i Sekua Sanoga koji su dobili žute kartone. Umesto njih na teren su izašli Aleksa Vukanović i Njegoš Petrović.

Trener domaćih nije vršio izmene.

Prvo poluvreme:

45. + 1 minut - kraj prvog poluvremena. Bilo je prilika, ali je jedini gol ostao onaj iz drugog minuta kojim je Rodić doveo šampiona u prednost.

45. minut - žuti karton za Sekua Sanoga zbog starta nad Abdulajem Siseom.

43. minut - utakmica se malo otvorila, Mijić se ponovo dobro izborio za prostor za šut, ali je levom nogom polsao loptu preko gola kapitena Zvezde.

42. minut - pripretio je i Ben, dobrim ubacivanjem lopte u šesnaesterac, Kojić je nehotice uputio ka sopstvenom golu, ali se istakao Drobnjak. Sise je dobio žuti karton.

41. minut - šut Mijića sa distance, ali Borjan je bio spreman.

39. minut - novi pokušaj sa distance Gavrića, ishod je isti, lopta je završila nekoliko metara pored stative.

34. minut - Zvezda je ponovo zapretila polse kornera, samo sa suprotne strane. Pankov je mogao da psotigne gol, ali je golman Drobnjak uspeo da mu uđe u šut.

30. minut - Gavrić natrčava na odbitak i hvata loptu iz prve sa oko 20 metara, ali ona odlazi daleko pored gola...

29. minut - Jasmin Trtovac je dobio žuti karton zbog igranja rukom.

21. minut - opasan napad Pazara, Mijić je centaršutem pronašao Tomića koji je iz prve loptu spustio u srce šesnaesterca, ali je dobro odreagovao Pankov.

20. minut - mirniji period utakmice, Zvezda kontroliše igru, ali nema izrazitog pritiska.

13. minut - oštriji duel kapitena Trtovca i Rodića posle kog je uskledio kraći prekid, ali obojica su se pridigli i nastavili meč.

8. minut - Gavrić je dobio žuti karton nakon procene sudije Grujića da je pokušao da iznudi penal.

2. minut - GOL! - početak iz snova za crveno-bele! Već su stigli do vođstva posle kornera koji je izveo Ben, Rodić je uspeo da pobegne čuvaru i neometan iz peterca smesti loptu u mrežu uspavanih Novopazaraca- 0:1!

Sastavi:

NOVI PAZAR: Drobnjak - Zimonjić, Trtovac, Kojić, Vlajković - Islamović, Sise - Stoiljković, Mijić, Tomić - Aganspahić.

Klupa: Rnić, Vukajlović, Delimeđac, Marinković, Dragutinović, Hadžibulić, Nikčević, Pajović, Gigić, Pešukić, Kovačević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo - Ben, Nikolić, Ivanić, Gavrić - Pavkov.

Klupa: Popović, Degenek, Kanga, Falćineli, Petrović, Eraković, Srnić, Gobeljić, Vukanović, Krstović.

Glavni arbitar je Danilo Grujić, linijski su Milovan Ristić i Dalibor Đurđević, dok je četvrti sudija Dragan Čolović.