"SVRAKE" PREKINULE NIZ OD 11 UTAKMICA BEZ POBEDE! Ceh platio Everton, opet se priča o VAR-u!

21. kolo, Premijer liga

Fudbaleri Njukasla prekinuli su niz od 11 utakmica bez pobede u svim takmičenjima, pošto su danas u gostima pobedili Everton sa 2:0, u 21. kolu Premijer lige.

Kalum Vilson je sjajnim udarcem glavom u 73. minutu doneo prednost Njukaslu, posle centaršuta Džondžoa Šelvija, a isti igrač je u 93. minutu postavio konačan rezultat.

Vilson je imao još dve sjajne šanse na utakmici, ali je umesto mreže pogodio prečku i stativu.

Njukasl je upisao šestu pobedu u šampionatu, prvu još od 12. decembra prošle godine, i 16. je na tabeli sa 22 boda. Na drugoj strani, Everton je sedmi sa 33 osvojena boda.

Fudbaleri Njukasla u narednom kolu dočekuju Kristal Palas, a Everton gostuje Lidsu.

Fudbleri Aston Vile pobedili su večeras na gostujućem terenu Sautempton sa 1:0, u utakmici 21. kola Premijer lige i popeli se na osmo mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Ros Barkli u 41. minutu na asistenciju Džeka Griliša.

Sautempton je postigao gol u trećem minutu nadoknade vremena kada je strelac bio Deni Ings, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Posle 10. pobede u prvenstvu Aston Vila se popela na osmo mesto na tabeli sa 32 boda, ali iz 19 utakmica.

Sautempton je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno sedmi u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 29 bodova iz 20 utakmica.