PRVA POBEDA LIVERPULA U 2021. GODINI! Murinjov Totenhem bespomoćan!

20. kolo, premijer liga

U okviru 20. kola Premijer lige fudbaleriLiverpula savladali su Totenhem relzulrtatom 3:1.

Gosti su prvu prliku za gol imali već u prvom minutu igre kada je Mane šutirao neprecizno ka golu Lorisa. Totenhem je već u sledećem napadu uzvartio preko Sona koji je uspeo da savlada Alisona. Međutim, radovanje domaćih je bilo uzaludno jer je gol poništen zbog ofsajda koji je ustanovljen posle gledanja VAR-a.

Korejac je novu šansu imao u 22. kada je prmio pas u šesnaestercu, ali je ovoga puta njegov udarac bio neprecizan.

Liverpul je poveo u nadoknadi prvog poluvremena kada je Mane probio po levoj strani i poslao pas u srce kazneog prostora ka Firminu kojem nije bilo teško da loptu smesti u praznu mrežu.

FK Liverpul

Samo dva minuta su protekla u drugom delu, a Liverpul je uvećao svoju prednosti kada je odbitak u šesnestercu iskoristio Aleksander Arnold.

Nadu domaćima je već u 49. minutu vratio Hejberg koji je uputio udarac, koji je završio iza leđa Alisona.

Ponovo VAR. Ovoga puta je Salahu poništen pogodak i to ispravno

Ipak, Mane je u 65. minutu sjajno reagovao pa je svojim pogotkom postavio konačan rezultat.

FK Liverpul

Liverpulu je ovo prva pobeda u ovoj godini i posle ovog kola oni se nalaze na četvrtom mestu sa 37 bodova , dok je Totenhem na deobi šestog sa 33 boda.

U sledećem kolu Liverpul će gostovati Vest Hemu, a Brajton biće sledeći protivnik Totenhemu, obe utakmice su na programu 31 januara.