MIHINA BOLONJA PRODUŽILA AGONIJU TORINA: Milan čuva prvo mesto, Inter prati, Atalanta slavila!

serija a, 13. kolo

U derbiju kola Lacio dočekuje Napoli u poslednjem meču kola

U prvoj utakmici nedeljnog programa 13. kola italijanske Serije A, Torino i Bolonja su odigrali nerešeno - 1:1 (0:0).

Torino je poveo golom Simonea Verdija u 69. minutu utakmice. Krenula je potom tim Siniše Mihajlovića znatno ofanzivnije i vrlo brzo se to isplatilo.

Andrea Beloti, FK Torino

Emanuel Vinjato je sjajno proigrao Roberta Sorijana u 78. minutu, a ovaj šutem iz prve poslao loptu kroz noge golmana "Bikova".

Domaćin je tako ostao u nezavidnoj poziciji - imaju samo 7 bodova iz 13 utakmica i u zoni ispadanja su. Bolonja je 12. sa 14 osvojenih bodova.

Rival Crvene zvezde u 1/16 finala Lige Evrope poveo je na teškom gostovanju Sasuolu već u sedmoj sekundi utakmice.

Posle dobrog dodavanja Hakana Čalhanoglua, Rafel Leao je doneo prednost Milanu tek što se krenulo s centra.

U devetom minutu uloge su bile obrnute, Leao je asistirao Turčinu koji je sa 17 metara šutirao i zatresao mrežu domaćih, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Ipak, Milan stiže do dva gola prednosti golom Salemakersa u 26. minutu.

Sasuolo je učinio samu završnicu neizvesnom jer je Domeniko Berardi dao lep gol iz slobodnog udarca u 89. minutu.

Inter je na Đuzepeu Meaci savladao Speciju sa 2:1 i zadržao drugo mesto na tabeli sa samo bodom manje od gradskog rivala.

Ašraf Hakimi je postigao vodeži gol u 51. minutu a tri boda je osigurao Romelu Lukaku golom iz penala u 72. minutu.

Pikoli je uspeo samo da ublaži poraz golom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Milano - Sasuolo

Fudbaleri Milana pobedili su danas Sasuolo u gostima sa 2:1, u 13. kolu Serije A.

Milan je prvi na tabeli italijanskog prvenstva sa 31 bodom.

Inter - Specija

Gradski rival Inter je drugi sa jednim manje, posle današnje pobede nad Specijom sa 2:1.

Benvento - Djenova

Benevento je sa 2:0 pobedio ekipu Djenove, dok su Kaljari i Udineze igrali nerešeno 1:1.

Atalanta - Roma

Atalanta je pobedila večeras rezultatom 4:1, i u potpunosti okrenula list u drugom poluvremenu.

Roma je startovala meč sa već određenim ciljem u glavi. Do prvog gola su došli u trećem minutu, i to Edin Džeko. Posle toga se igra nastavila tako što se Atalanta branila dok je Roma napadala. Do kraja četvrtine se inicijativa pomerala sa jedne na drugu stranu, ali je kontačan rezultat bio na kraju prvog poluvremena (1:0).

Atalanta je od starta drugog poluvremena okrenula drugi list, već prvu priliku su imali 2 minuta od starta poluvremena, ali nisu uspeli da je iskoriste. Inicijativa je prelazila sa jedne strane na drugu, ali je Atalanta bila uspešnija u tome. U 58. minutu Zapata postiže gol za izjednačenje (1:1).

Atalanta se prebrodila u drugom poluvremenu, agresivni su od kad je počeo drugi deo utakmice. Gosens je u 70. minutu glavom poslao loptu u gol za prvo vođstvo na utakmici (2:1) za Atalantu. Ni 2 puna minuta nisu prošla, a fudbaleri Atalante odlučno igraju utakmicu. Muriel je u situaciji jedan na jedan prešao golmana i dodatno uvećao prednost svoje ekipe.

Nisu se zadovoljili sa ovim rezultatom pa su u 86. minutu opet postigli gol, ovog puta je Iličić bio precizan za (4:1) na utakmici, a ujedno i za konačan rezultat na utakmici.

Fudbaleri Lacija zatvorili su dan trijumfom nad Napolijem sa 2:0.

Ćiro Imobile je doveo domaće u prednost u devetom minutu, a Luis Alberto je postavio konačnih 2:0 u 56. minutu.

Sergej je odigrao skoro ceo meč. Pred kraj ga je zamenio Akpa Akpro.

Serija A, 13. kolo:

Subota: Fiorentina – Verona 1:1 Sampdorija – Krotone 3:1 Parma – Juventus 0:4

Nedelja:

Torino – Bolonja 1:1 (Verdi 69 - Sorijano 78)

Inter – Specija 2:1 (Hakimi 51, Lukaku 72p - Pikoli 90+4)

Sasuolo – Milan 1:2 (Berardi 89 - Leao 1, Salemakers 26)

Kaljari – Udineze 1:1 (Likojanis 27 - Lazanja 57)

Benevento – Đenoa 2:0 (Insinje 57, Sau 89p)

18:00 Atalanta – Roma 4:1 (Zapata 59, Gosens 70, Murijel 72, Iličić 85 - Džeko 3)